Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Zrkadlové skrinky

Zrkadlové skrinky

Zrkadlové skrinky

Zrkadlo je optická plocha, ktorá odráža väčšinu žiarenia, ktoré na ňu dopadá. Postupom času sa zrkadla stali dôležitou súčasťou každého domova a každej miestnosti. Zrkadlá máme v kúpeľni – tu ich používame pri holení alebo česaní, ďalšie zrkadlá máme napríklad v chodbe, spálni, detskej izbe – tam sa používajú pri skúšaní oblečenia.

Zrkadlo môže byť samostatne zavesené na stene alebo môže byť súčasťou skrine – zavesené na nej alebo v nej (zrkadlové skrinky).

Zrkadlové skrinkyZrkadlové skrinky spĺňajú hneď dve funkcie – funkciu zrkadla a funkciu potrebného úložného priestoru. Je veľa typov kúpeľňových zrkadlových skriniek. Môžeme si vybrať jednoduché jedno, dvoj alebo trojdverové skrinky v rôznych šírkach a výškach, pričom dvere sú tvorené zrkadlom, taktiež aj police môžu byť zo zrkadla, poprípade zadná stena. Ďalšia možnosť je, že zrkadlo tvorí zadnú stenu a v ňom sú namontované skrinky.

Kúpeľňové zrkadlové skrinky sú kombinované s osvetlením. Doplnkové osvetlenie je dobré použiť pri holení a líčení, pretože stropné svetlá nie sú namierené priamo na tvár.

Okrem účelnej má zrkadlo aj dizajnovú funkciu. Pomocou neho možno opticky zväčšiť izbu. Napríklad kúpeľňu možno pri správnom rozmiestnení zrkadiel opticky zväčšiť až dva krát. Ak je zrkadlo umiestnené na nábytku, daný nábytok sa stáva neviditeľným. Rovnaký efekt to má pri umiestnení na vstavanú skriňu.