Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Zrkadlá s osvetlením

Zrkadlá s osvetlením

Zrkadlá s osvetlením

Zrkadlo je optická plocha, odrážajúca väčšinu žiarenia, ktoré na ňu dopadá. Zrkadlá sa postupom času stali dôležitou súčasťou každej domácnosti, nájdeme ich minimálne v každej kúpeľni. Zrkadlo môže byť doplnené napríklad skrinkou, hodinami, rádiom, alebo osvetlením.

Ak sa chceme oholiť, nalíčiť potrebujeme okrem zrkadla aj kvalitné osvetlenie a keďže stropné svetlá nie sú nasmerované priamo na tvár, je veľmi praktické mať zrkadlo s osvetlením.

Podľa umiestnenia zdroja svetla hovoríme o:

–          osvetlení nad zrkadlom

–          osvetlení vedľa zrkadla

–          osvetlení spoza zrkadla.

Zrkadlá s osvetlenímSvetlo môže pochádzať z klasickej žiarovky, z halogénovej žiarovky, alebo z LED diód. LED diódy oproti klasickým žiarovkám poskytujú vyššiu svietivosť, výraznú úsporu elektrickej energie, dlhú životnosť (približne 30 000 hodín) ale predovšetkým farbu blízku dennému svetlu.

Tieto zrkadlá ponúkajú veľmi praktické a štýlové doplňujúce osvetlenie každej kúpeľni. Sú dodávané v rôznych praktických šírkach, aby sme ich mohli kombinovať s rôznymi šírkami umývadiel.

Okrem praktického využitia má zrkadlo veľký význam aj pri dizajne. Pomocou neho možno opticky zväčšiť kúpeľňu – správne rozmiestnené zrkadlá môžu zväčšiť kúpeľňu až dvojnásobne. Môžeme ho použiť taktiež v iných izbách na zväčšenie priestoru, alebo aj na zmiznutie stojaceho nábytku, poprípade vstavaných skríň. Pri jeho umiestnení na čelnú stranu skrine sa daný nábytok stráca a stáva sa neviditeľným.