Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlá sú nepostrrádateľné súčasti našej domácnosti, bez ktorých si niektorí z nás ani nevedia predstaviť život. Odjakživa sa u zrkadiel kládol veľký dôraz okrem kvality samotného zrkadla aj na jeho dekoratívnu funkciu.


Dnešné moderné kúpeľne neslúžia len na kúpanie a sprchovanie. Nepostrádateľnú úroveň tu zohrávajú práve zrkadlá(ženy mi dajú za pravdu). Zrkadlo nám nielen uľahčuje holenie, líčenie a hygienu, ale je to jeden z najdôležitejších estetických a interiérových doplnov v kúpeľni.

Zrkadlá do kúpeľneKedysi sa v kúpeľniach používalo často jedno zrkadlo väčších rozmerov, dnes je však moderné použietie viacerých zrkadiel. Väčší počet zrkadiel totiž pri správnom rozpoložení môže až dvojnásobne opticky zväčšiť kúpeľnu, čím z aj menej finančne náročnej kúpeľne možno spraviť aspoň na oko priestrannú kúpeľňu dizajnovo na veľmi vysokej úrovni.

Celkový estetický dojem kúpeľne závisí od použitie vhodných svietitdiel na správnych miestach. Užitočné je umiestniť dve svietidlá po bokoch zrkadla ako jedno nad ním, lebo efekt pohľadu do zrkadla spočíva v tom, že sa v zrkadle odrazí osvetlená tvár bez tieňov. Je nutné dbať na správne umiestnenie svietidla aby sme predošli rušivým, negatívnym estetickým efektom, ktoré môžu veľmi narušiť dizajn aj samotnej kúpeľne.

Na čistenie zrkadiel sa vyrábajú špeciálne čistidlá, vhodný prípravok po čistení vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá odpudzuje stekajúce kvapky s okamžitým účinkom.