Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Zimné topánky

Zimné topánky

Zimné topánky

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Jedno z nich však pridáva ženám i mužom predsa len o trochu viac starostí s oblečením a obuvou ako tie ostatné. Spojiť módu a štýl s pocitom mrazu a chladu zimných ulíc nie je vždy jednoduché.

Základom je mať topánky nepremokavé a aspoň trochu teplé (zvyšok doladia v prípade potreby teplé ponožky). Ak topánky spĺňajú tieto kritériá, môžete sa zamerať na model, farbu a veľkosť ktorá vám sedí.

Zimné topánkyNaozajstné problémy s obuvou nastanú, až keď prídu prvé mrazy. Tu už si treba naozaj dobre premyslieť, či nám elegantný vzhľad a najnovšie módne výstrelky stoja za to. Chodidlá a členky sú na teplo zvlášť citlivé. Platí to hlavne u žien, no ani mužom chlad neprospieva. Stačí jeden chladnejší deň v tenkej obuvi a máte postarané o nedobrovoľnú dovolenku strávenú s chrípkou v posteli.

Niektorí šťastlivci nie sú tak náchylní na zimné ochorenia, a tak si môžu dovoliť chodiť aj v slabšej obuvi. Ale so zlomenou nohou či rukou môže skončiť aj ten najodolnejší jedinec. Pre zimu, hlavne v mestách, kde sú teploty cez deň o čosi vyššie ako na dedinách, sú totiž typické poľadovice. Odhŕňať rozmoknutý sneh z ulíc sa väčšinou nepodarí včas a mrazivé noci spôsobia, že z bývalého chodníka sa stáva klzisko. Deti sa tomu náramne tešia, no v topánkach s hladkou podrážkou sa vaša cesta do práce či školy môže stať nebezpečným adrenalínovým športom.

Ak máte na zimu iné plány ako pobyt v nemocnici, zaobstarajte si okrem štýlových čižiem na opätku radšej aj jedny „bagandže“ s poriadnou pdrážkou, ktoré vytiahnete v núdzových situáciách. Bude vám aj zaručene teplejšie, predsa len sú takéto topánky hrubšie.

Máte skúsenosti z korčúľ a ľadu sa nebojíte? Nízke teploty to aj tak nezvýši, a tak si pri výbere všímajte tepelné vlastnosti. Je známe, že koža udrží viac tepla ako umelé materiály, a tiež netreba hovoriť, že teplou kožušinou zvnútra topánok si ušetríte minimálne jednu vrstvu ponožiek. Pocit tepla na nohách, keď okolo zúri fujavica, je ten najväčší komfort, aký vám môžu zimné topánky poskytnúť.

Typ zimných topánok, ktorý si vyberiete, je už naozaj len vecou vkusu a štýlu. Myslite však pri výbere aj na snehové záveje a možné nečakané aktivity vašich kamarátov s tým spojené. Veď, čo zahreje v zime viac, ako fyzická aktivita vyvíjaná pri poriadnej guľovačke?