Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Žihlava na vlasy

Žihlava na vlasy

Žihlava na vlasy

Naša príroda nám poskytuje úžasnú paletu rastlín, byliniek, plodov, z ktorých si môžeme pripraviť pre svoje zdravie alebo vzhľad  rôzne prípravky, či už vo forme čajov, mastičiek, kúpeľov, masiek a podobne.

Žihlava na vlasyJednou z často a snáď na každom mieste sa vyskytujúcou a často aj v hojnej miere neobľúbenou je obyčajná žihľava. Jej široké využitie pre naše zdravie je až prekvapivé. Spomeniem  ako sa využíva žihľava na vlasy. Jej blahodarne účinky pôsobia vyživujúco na korienky vlasov, čo má za následok ich zdravý a intenzívnejší rast. Látka obsiahnutá v žihľave bráni taktiež štiepeniu končekov vlasov. S toho vyplýva, že žihľava je priam ideálna na vlasy. Je to nielen recept a poznatok našich predkov, ale túto rastlinu využívajú v kozmetickom priemysle všetky spoločnosti zaoberajúce sa výrobou prípravkov na vlasy. Či už to sú šampóny, regeneračné prostriedky alebo gély na masírovanie pokožky.

Je evidentné a samozrejme vedecky a praktický dokázané, že žihľava na vlasy je ideálna rastlina, ktorá nielen očisťuje organizmus ako celok, ale dodáva pokožke tu správnu výživu na zdravý a podporný rast vlasov.

Ak si dáme tú námahu a v jarných mesiacoch natrháme mladé výhonky, ktoré sa vyskytujú snáď všade v okolitej prírode a pripravíme si z nich vývar na opláchnutie vlasov po umytí, zopár dni za sebou to zopakujeme, určite zbadáme výsledok v podobe zdravého  a hebkého vzhľadu našich vlasov, pretože žihľava na vlasy je určite ten najlepší ozdravný prostriedok pre našu ozdobu hlavy.