Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Závesy na dvere

Závesy na dvere

Závesy na dvere

V malých panelákových bytoch sa často vyskytuje problém, čo spraviť s dverami. Samotné dvere často zaberajú priveľa priestoru , resp. vyžadujú veľké množstvo priestoru pri ich otváraní. Takýto priestor sa dá efektívnejšie využiť a nie zapratať ho dverami.

Takýto problém je v celku ľahko riešiteľný elegantnými závesmi na dvere. Tým sa zbavíme problému, kam otvoriť dvere, akú kúpiť zárubňu a podobné problémy, ktoré k tejto téme patria. Je to jednoduché riešenie ako ušetriť dostatok priestoru.

Využitie

Závesy na dvereZávesy na dvere možno využiť hlavne pri dverách, ktoré sú veľmi využívané a často sa otvárajú a zatvárajú a tým sa spôsobujú rôzne problémy. Opäť v takejto situácii je záves veľmi ideálne riešenie. Jednoducho sa cez záves prechádza, nieje potrebné nič otvárať ani zatvárať.

Prechod je jednoduchší a aj bezpečnejší. Taktiež pri dverách treba kúpiť vhodnú zárubňu a s montážou  sú celkom veľké problémy. Pri závesoch je to v porovnaní s obyčajnými dverami veľmi jednoduchšie. Dvere ktoré sú tvorené závesom sú taktiež plne chránené voči vstupu vetra, hmyzu či iných neželaných objektov.

Materiály a štýl

Závesy na dvere sa vyrábajú z viacerých materiálov. Bývajú to najčastejšie PVC alebo iné syntetické látky.  Tieto materiály bývajú v pravidelných úsekoch nastrihané, aby sa umožnil ľahký a bezproblémový prechod cez záves.

Často bývajú na závesoch rôzne podtlače s rôznymi motívmi a to dodáva dverám svojský štýl.  Tým sa využitie závesov ešte rozširuje. Ako dekorácia izieb je veľmi vyhľadávaná. Veľmi obľúbené sú aj závesy na dvere, ktoré sú vyrobené z rôznych povrazov alebo šnúr. Tie dodávajú dverám väčšiu vzdušnosť.