Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Závesy do spálne

Závesy do spálne

Závesy do spálne

Miestnosti určené na oddych by mali vytvárať útulnú a príjemnú atmosféru. Pre oddych a odpočinok je dôležité, aby priestor spálne, detskej izby alebo obývačky pôsobil upokojujúco a nerušil.

Okrem kvalitnej postele, matracov a vankúšov je potrebné spríjemniť aj okolité prostredie. Na tento účel sa najviac hodia závesy do spálne. Vytvárajú čaro a taktiež majú praktický význam.

Závesy do spálnePraktický význam spočíva v tom, že tienia slnečné svetlo, ktoré prechádza cez okno. Každý ma iné požiadavky na intenzitu tmy pri zaspávaní a preto aj výrobcovia závesov berú na tento aspekt ohľad.

Niektorým z nás stačí ak sa záves zatiahne z dôvodu osobného priestoru. Iní zase chcú, aby v miestnosti bola úplná tma. Takýmto požiadavkám vyhovujú závesy do spálne vyrobené z tmavších a hrubších materiálov.

Materiálov na výrobu závesov je mnoho a tak je už iba na výbere zákazníka pre aký sa rozhodne. Do menšej spálne sa hodí svetlejší, ba až biely záves, ktorý opticky zväčší priestor a vytvorí príjemnú atmosféru. Naopak do veľkej a priestrannej spálne je vhodné použiť prírodne sfarbené materiály, ktoré vytvoria krásnu a neopakovateľnú atmosféru.

Klasickými materiálmi sú zamat, satén, ale aj bavlna, ktorá je vhodná na farbenie a vytváranie rôznych motívov. Pri zavesení závesu na okno sa používajú viaceré techniky, ktoré vytvoria rôzne tvary.