Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Závesy do okna

Závesy do okna

Závesy do okna

Bytový textil dokáže nie jeden byt alebo dom premeniť na nepoznanie. Použitím tých správnych farieb a materiálov dosiahnete domov po akom ste snívali. Najčastejšie použitie bytové textilu je na dekoráciu okien. Závesy na okná alebo inak nazývané záclony slúžia jednak na skrášlenie domova, ale aj na tienenie.

Pri tienení sú mnohokrát nahradené žalúziami keďže tie pôsobia umelo a rušivo voči ostatným elementom v byte alebo dome. Využívajú sa tmavšie a hrubšie materiály, ktoré neprepúšťajú toľko svetelných lúčov ako svetlejšie materiály. Ako doplnok, ktorý dotvára atmosféru domova sa vyžívajú závesy na okná častejšie ako na tienenie. Je tomu tak preto, lebo ich nespočetné množstvo variácií dokáže uspokojiť každého.

Závesy do oknaDomáce gazdinky sú ochotné za závesy minúť veľmi veľa peňazí a energie. Existujú aj také, ktoré menia závesy každý týždeň len preto, aby dokázali ostatným, že práve ony majú tie najkrajšie a najlepšie upravené záclony.

Starostlivosť o závesy na okná nie je náročná. Mnohé sa vyrábajú z antistatických materiálov, ktoré nepriťahujú prach a nie je ich potrebné tak často prať a špeciálne sa o ne starať. Materiály, z ktorých sa vyrábajú sú ľahké na spracovanie a zavesiť ich dokáže každý. S troškou fantázie a predstavivosti sa z kusu textilu stane dokonalý záves na okne.

Častým spôsobom je objednávanie závesov prostredníctvom internetových obchodov, ktorým len veľmi ťažko môžu konkurovať klasické kamenné obchody. Na výber je také množstvo farebných, závesov s motívmi a mnohých ďalších, ktoré si nedokážeme ani predstaviť.