Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Žalúzie na plastové okná

Žalúzie na plastové okná

Žalúzie na plastové okná

Žalúzie patria k nevyhnutnej výbave vašich okien, pokiaľ ste sa už nerozhodli pre záclony, ktoré si ale dovolím povedať, nie sú úplne najlepším riešením. Zvolila by som ich skôr len ako estetický doplnok.

Prečo si teda vybrať skôr žalúzie pre vaše plastové okná a aké? V prvom rade, žalúziami si môžete úplne regulovať prísun svetla do vašej domácnosti. V druhom rade, vaša parapetná doska vynikne so žalúziami vždy, na rozdiel od záclon, ktoré ju zakrývajú a mnohokrát sa stane, že odhŕňaním záclon veci z nej zhodíte.

Žalúzie na plastové oknáŽalúzie na plastové okná sa montujú z vnútra, pred izolačné dvojsklo. Ako už bolo spomenuté, zabezpečia vám úplnú reguláciu svetla, majú dlhú životnosť a veľmi ľahko sa ovládajú. Všetko regulujete retiazkou či šnúrkou- ich rolovanie hore a dolu a taktiež sklon lamiel.

Ak máte netypické okná, napríklad šikmé v podkroví, zoženiete bez problémov žalúzie aj pre tieto typy okien. Jediné obmedzenie žalúzií na šikmých oknách je, že sa nedajú zrolovať až úplne hore.

Lamely, čiže samotné žalúzie, ako to voláme my, môžu byť zhotovené napríklad z hliníka alebo napodobenín dreva. Máte možnosť vybrať si farbu lamiel a aj materiál, z ktorého sú vyrobené.

Žalúzie teda nie sú len povinnou výbavou, ale vďaka správnemu výberu farby a typu môžu byť skvelým doplnkom vašej domácnosti. Ponúkajú ich skoro všetky predajne zamerané na okná a takisto aj internetové obchody.