Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Žalúzie a rolety

Žalúzie a rolety

Žalúzie a rolety

Žalúzie a rolety sa v domoch a bytoch používajú čím ďalej, tým viac. Umožňujú Vám skryť sa pred slnkom, aby Vám do okien nikto nepozeral, ale niektorý je používajú na skrášlenie interiéru. Ako vybrať tie správne Žalúzie a rolety práve pre vás? Poradíme vám.

Žalúzie a rolety sú vyrobené z mnoha materiálov, v iných farbách, veľkosti a aj mnoho ďalších vecí. Jednoducho nech ste akokoľvek náročný zákazník, aj vy si zaručene vyberiete také žalúzie a rolety, ktoré sa vám budú pačť. A čo je hlavné, hodiť sa vám do vašeho domu či bytu k ostatnému zariadeniu.

Aký je rozdiel medzi roletami a žalúziami?

Rolety sa vyťahujú z hora dole a opačne. Nedá sa meniť uhol, aby slnko do izby svietilo menej alebo viac, ale buď vôbec lebo len trocha, záleží od materiálu.

Žalúzie a roletyPre príklad sú rolety vyrobené z papieru alebo látky, ktorá je nafarbená napríklad na zeleno. Keď bude svietiť slnko do okna, svetlo, čo cez neho prejde, Vám nebude nijako prekážať a vysvieti Vám izbu do pekných farieb. Najčastejší materiál na výrobu roliet je látka a papier, ktorý sa avšak rýchlo poškodí.

Žalúzie, už ako bolo spomýnané o pár riadkov vyššie, sa dajú posúvať do rôznych uhlov, aby slnko svietilo menej, viac alebo skoro vôbec. Vyrobené su zväčša z plastu a plechu. Žalúzie sa používajú viac na pracoviskách, v školách a pod., kde sa o ľudia interiér zaujímajú menej. Najbežnejšia farba žalúzii je biela, ktorá sa hodí do každého prostredia a určite s ňou nič neskazíte.

Dávajú sa na okná aj zvonka, takéto sú aj na ďiaľkové ovládanie, ktoré umožňuje väčší komfort pre používanie. Na žalúzie sa dá nasadiť aj sieťka proti hmyzu, ktorá sa oplatí kúpiť najmä v letnom období, kedy muchy, komáre a ostatný hmyz poletuje najviac.

Žalúzie a rolety – cena

Žalúzie a rolety sú dostupné a po finančnej stránke nie sú príliš náročné, dajú sa zohnať aj za 50 eur. Cena je ovplyvnená materiálom, veľkosťou, výrobcom a aj ostatnými kritériami. Je jasné, že na vaše malé plastové okno nebudete potrebovať rovnako veľké žalúzie a rolety ako napríklad na celú budovu preklednej veľkej banky. Cena sa samozrejme potom musí meniť, keďže na vás použili omnoho menje materálu a stálo ich omnoho viac úsilia.

Žalúzie a rolety sa vyrábajú v dnešnej dobe na plastové okná, ale ak by ste chceli mať žalúzie alebo rolety na drevené okno, stačí sa opýtať predajcu, či by to bolo možné nejako objednať, respektíve vyrobiť.

Ako vybrať žalúzie a rolety?

Ak by ste mali o rolety alebo žalúzie záujem, nebojte sa opýtať predajcu, či by Vám nevybavil aj montáž, aby ste mali s tým menej práce, ale keď ste manuálne zručnejší, určite by ste si mohli nejaké to euro ušetriť a urobiť si to sami.

Výrobca, resp. dovoca, by vám mal výjsť v ústrety čo možno najviac. Ak je zlý a nepríjemný, určite vyhľadajte iného. Ak si žalúzie a rolety nedokážete nainštalovať sami, radšej o to požiadajte špecializovanú spoločnost. Tá vám najčastejšie ponúkne aj záruku a preto budete môcť spávať s kludným svedomím.