Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Žalúzie – cenník

Žalúzie – cenník

Žalúzie – cenník

Cena sa veľmi často stáva dôležitým faktorom, podľa ktorého sa vyberajú nielen žalúzie. Avšak zo života možno aj sami poznáte, že nie všetko čo je drahšie musí byť bezpodmienečne lepšie, ale na druhej strane, to čo je najlacnejšie nemusí byť bezpodmienečne najhoršie.

Ďalšie faktory, ktoré treba pozorovať je firma, ktorá žalúzie vyrába. Interiérové žalúzie sa zvyčajne dodávajú spolu s novými oknami, takže pokiaľ ide o výrobcu, ktorý je na trhu už dlhšie, nemáte sa čoho báť. Ide o to, že výrobcovia žalúzií vznikajú a zanikajú a pokiaľ by ste vybrali výrobcu, ktorý je na trhu krátko a následne by skrachoval, reklamáciu uňho neuplatníte.

Žalúzie – cenníkČo sa týka ceny, zaplatíte za žalúziu a osobitne za jej montáž. Okrem toho môžu byť rôzne príplatky, napríklad kvôli neštandardnému farebnému prevedeniu, neštandardnému materiálu, možnosti ovládania, doprave a iným veciam.

Cena interiérových horizontálnych žalúzie závisí hlavne od veľkosti okna (od toho sa potom odvíja veľkosť žalúzie a teda aj jej cena). Napríklad žalúziu o rozmeroch 50 na 50 centimetrov je možné kúpiť v jednom obchode za niečo málo cez 15 Eur, no žalúzia o rozmeroch 110 na 110 centimetroch, čo je rozmer štandardného okna, stojí približne 34 Eur. Ak chcete žalúziu na francúzske okno o rozmeroch 180 na 60 centimetrov zaplatíte za ňu cez 66 Eur.

Interiérové vertikálne žalúzie tvorí nosník, látka a bočná konzola. Cena nosníka sa pohybuje okolo 14 Eur, konzola približne 3 Eura a látka v rozmedzí 8 až 24 Eur za meter štvorcový. No okrem toho vás znova čakajú aj iné poplatky – minimálne montáž a dovoz.