Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Záhradne stoly

Záhradne stoly

Záhradne stoly

Záhradne stoly sú súčasťou záhradného nábytku, ktoré nemôžu chýbať v žiadnej záhradke. Každý, kto obľubuje posedenie v prírode si už takýto záhradný stolík určite zaobstaral. Ak ho však stále nemáte, pripravili sme práve pre vás jednoduchý návod, ako na záhradne stoly ľahko a rýchlo.

Využitie záhradných stolov

Záhradne stolyZáhradne stoly sú ideálne taktiež pri príležitostí osláv, kedy sa zo všednej party v dome stáva barbecue a záhradné stoly sú tým pravým pomocníkom ktorí podrží či už poriadny steak alebo pivo.

Využite záhradných stolov je samozrejme len na vás. Sám poznám človeka, ktorý má na záhrade 10 záhradných stolov pripojených k sebe, na oslavách to používa ako pódium, kde sa tancuje a zabáva až do ranných hodín. To je samozrejme extrémny prípad ako vynaložiť so stolmi, ale asi chápete, že je využitie skutočne široké.

Výber záhradných stolov

V súčasnosti máme bohatú ponuku záhradných stolov a či si už vyberiete ratanový, teakový, kovový či akrylový, určite splní požadovaný účel. K záhradným stolom neodmysliteľne patria aj záhradné stoličky, slnečník a iné záhradné doplnky, s ktorými sa dá vytvoriť hotový raj. V rodinách s malými deťmi môžete objaviť aj záhradné hojdačky alebo hojdacie siete.

Samozrejme čím viac exkluzívny stôl chcete, tým viac si musíte siahnuť do peňaženky.  Videl som napríklad na výstave vo Viedni predávať záhradný stôl vyrobený zo sekvoje starej stovky rokov. Jeho cena bola okolo 2,5 tisíc eura.

Starostlivosť o záhradne stoly

Starostlivosť o takéto záhradné stoly nie je vskutku náročná, pretože usilovný dážď zmyje všetky škvrny ktoré ostali z predchádzajúceho použitia, no je pravda, že z času na čas treba záhradné stoly pretrieť ochrannou farbou, lakom alebo olejom, aby sa zachoval pôvodný lesk a taktiež aby sme predišli vážnejším nepríjemnostiam kedy by sa mohol stôl natrvalo poškodiť.

Opäť však záleží z akého materiálu je váš záhradný stôl. Podobne ako napríklad altánky, ktoré sú taktiež určené do záhrady, tak aj záhradne stoly poznáme už aj z umelej hmoty (PVC). Starostlivosť o tieto stoly samozrejme nie je tak náročná.

Záhradné stoly sú taktiež ideálnym riešením pre terasu alebo väčší balkón, pri ktorom si o to viac vychutnáte svoju obľúbenú kávu alebo si posedíte pri cigaretke, je už na každom, aký stôl si vyberiete a kam ho umiestnite, aby bolo všetko podľa vašich predstáv. Veríme, že budete so svojím nových Záhradným stolom náležite spokojný!