Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Záhradné sprchy

Záhradné sprchy

Záhradné sprchy

Keďže každý rok existuje v našej zemepisnej šírke pár týždňov, ktoré sú mimoriadne horúce, je potrebné ochladzovať naše telo. Telesná teplota je veľmi dôležitá pre naše telo. Správna regulácia teploty prispieva k správnemu tráveniu a vylučovaniu škodlivých látok z ľudského organizmu.

Pomocníkom môže byť pohár dobre vychladeného ľadového čaju alebo jednoducho sóda s citrónom a kockami ľadu. Takéto osvieženie nás povzbudí a prispeje k zníženiu našej telesnej, takpovediac vonkajšej teploty.

K regulácii teploty nemusí slúžiť len voda prijímaná formou tekutín, ale tiež voda, ktorá padá na naše telo.

Záhradné sprchyĎalším jednoduchým spôsobom k ochladzovaniu patrí sprchovanie. Okrem klasického sprchovania v kúpeľni môžeme využiť aj naše záhrady pri rodinných domoch alebo chatkách. Prečo záhrady?

Vo väčšine dnešných záhrad nájdeme záhradné sprchy, ktoré poslúžia ako vonkajšia kúpeľňa. V horúcich letných dňoch poslúžia ako jednoduché, dá sa povedať, osviežovače. Záhradné sprchy nemusia slúžiť len na tento účel.

Ak sa na záhrade alebo pri dome nachádza bazén tak je dobré sa vždy pred vstupom ovlažiť vodou. Ako každý dobre vie, do bazénov sa pridávajú rôzne prípravky a tak je v záujme nášho zdravia tieto pre človeka nepriaznivé látky dostať z pokožky.

Novodobé a moderné záhradné sprchy sú vyrábané z rôznych materiálov a v rôznych dizajnových vyhotoveniach. Najpoužívanejšie sú veľmi lacné plastové, ktoré majú jednu výhodu a to, že sú ľahké. Na druhej strane sa pri prudšom vetre a ak nie sú správne ukotvené môžu prevrátiť. Lepšou voľbou bude siahnuť po kovových výrobkoch. Tie sú vybavené ohybnými a otočnými hlavicami, takže sa dajú nastaviť do akejkoľvek polohy.

Záhradné sprchy sa jednoducho takzvanými rýchlospojkami pripevnia na záhradnú hadicu a v tom momente sú pripravené na použitie.

Dôležité je aj upevnenie záhradných spŕch. Dajú sa upevniť takmer o čokoľvek. Najčastejšie je to strom alebo nejaký pevný bod. Druhým typom sú záhradné sprchy, ktoré majú vlastný podstavec. Je to klasický trojnohý rozkladací systém alebo jedna oporná a zaťažená noha.