Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Záhradné altánky

Záhradné altánky

Záhradné altánky

Mnoho ľudí, ktorí vlastnia rodinný dom sa snažia aby ich záhrada vyzerala čo najlepšie. Každý chce mať predsa krajšiu záhradu ako jeho sused. Pestujeme v nich rôzne okrasné dreviny, kvetiny, pestujeme a staráme sa o pekný zelený trávnik. Je to skvelý pocit, keď sa môžete pokochať akú máte peknú záhradu.

Záhrada je miestom, kde sa môžu deti vyšantiť s rodičmi. No po každej zábave príde vhod nejaký ten odpočinok. Mnohí vlastnia záhradný nábytok, stoly, stoličky či priestranný slnečník. V dnešnej dobe sa však do popredia dostávajú práve záhradné altánky, ktoré sú perfektným miestom pre odpočinok.

Záhradné altánky sa tak stávajú neodmysliteľnou súčasťou moderných priestranných záhrad. Stávajú sa miestom, kde sa hlavne v teplých letných mesiacoch stretávajú kamaráti aby sa porozprávali, poklebetili, dali si nejaké pivko alebo si tu rodina uskutočňuje oslavy narodenín či výročí.

Je to skvelé miesto v tieni, odkiaľ môžete sledovať vašu krásnu záhradu a len tak leňošiť a nič nerobiť. Ochráni vás aj pred daždivým počasím.

Plastové záhradné altánky

Záhradné altánkyTakéto záhradné altánky nájdeme v rôznych vyhotoveniach z rozličných materiálov. Najmenej nákladné sú plastové, ktoré však nie sú až také dokonalé a sú skôr len dočasným riešením, pretože sa nikdy nebudú do vašej záhrady hodiť tak, ako klasické drevené altánky. Drevo je tým hlavým a správnym materiálom do záhrady. To vám potvrdí každý správny záhradkár.

Treba si však uvedomiť, že plastové záhradné altánky sú cenovo dostupnejšie ako tie z masívneho dreva. Cena môže byť až niekoľko násobne nižšia. A v súčasnej dobe vám bude najskôr vedieť aj výrobca ponúknuť plastové záhradné altánky, ktoré budú na nerozoznanie od tých drevených, vďaka špeciálnej povrchovej úprave.

Drevené záhradné altánky

 

Stále si však väčšina ľudí, hlavne v západnej Európe, myslí, že oveľa lepšou voľbou sú drevené altánky. Záhradné altánky, ktoré sú z dreva je možné kúpiť už zhotovené alebo si môžete nechať vyrobiť altánok presne podľa vašich predstáv. Ak si však budete projektovať altánok po svojom, musíte byť pripravený, že sa cena radikálne predraží. Ak di dokážete vybrať záhradný altánok, ktorý už je v katalógu firmy, cena pôjde dole.

Rovnako sa cena mení aj v závislosti od konkrétneho dreva aké si vyberiete. Ak chcete klasický dub či buk cena bude určite lacnejšia ako pri exotických a veľmi nákladných drevinách. Osobne som bol napríklad svedkom predaja záhradného altánku vyrobeného zo sekvojového dreva. Tento altánok sa predal na aukcii vo Viedni za niekoľko tisíc eur.

Altánky nájdete rôznej veľkosti, preto sa nemusíte báť, že pre vašu záhradu sa ten pravý nenájde. Ak by sa to aj stalo, nezabúdajte, že existujú desiatky spoločností, ktoré vám altánok vyrobia na mieru podľa vašich predstáv.  Ak máte šikovné ručičky môžete si vyrobiť altánok aj svojpomocne. Je to len a len na vás. My vám len môžeme popriať veľa šťastia a ešte viac krásnych hodín prežitých pod vašim novým záhradným altánkom.