Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Zábal na vlasy

Zábal na vlasy

Zábal na vlasy

O vlasy, inak nazývané aj ako koruna krásy, je potrebné sa starať denne. Prvým krokom je časté umývanie a hlavne dôkladné oplachovanie od šampónu. Oplachovať je dôležité, pretože pri nedostatočnom zmytí šampónu sa vo vlasoch tvoria lupiny. Taktiež to spôsobuje svrbenie a nepríjemný pocit. Dobré je používať aj kondicionér, ktorý dodá vlasom lesk a silu. Hlavne pri poškodených vlasoch je potrebné tieto procedúry dôkladne dodržiavať.

Zábal na vlasyĎalším spôsobom ako sa starať o vlasy je používanie zábalov. Zábal na vlasy zmiešaný doma s bežných ingrediencií je tak účinný ako ten, ktorý vám aplikuje kaderníčka. Zmiešanie dvoch až troch žĺtok, podľa dĺžky vlasov, s medom a dvoma polievkovými lyžicami olivového oleja dokáže doslova zázraky. Táto zmes sa nanesie na vlhkú pokožku a vlasy. Potom vlasy zabaľte do igelitu a obtočte uterákom. V teple to treba nechať pôsobiť asi tridsať minút. Čím dlhšie to necháte tak tým je lepší výsledný efekt. Pri opakovaní aspoň dvakrát do týždňa látky obsiahnuté v zmesi dodajú vlasom lesk, silu a pevnosť a už nikdy nebudete trpieť suchými a poškodenými vlasmi.

Podobný zábal na vlasy je dobré aplikovať aj na mastné vlasy. Keďže sa nedoporučuje vysušovať vlasy umelo, pretože aj mastné vlasy potrebujú výživu. Aplikovaním zábalu sa vaše vlasy primerane vysušia a už nebudú také mastné ako v minulosti.

Na takýto typ vlasov zmiešajte žĺtok s citrónovou šťavou a vmasírujte do pokožky hlavy. Pár desiatok minút to treba nechať aplikovať a potom umyť jemným šampónom. Keď sa vlasy umyjú treba ich prepláchnuť žihľavovým čajom a nechať usušiť. Po aplikovaní jedného tohto zábalu sa dostaví výsledok a vlasy už nebudú také mastné.

Na lámavé vlasy sa použije zábal na vlasy vyrobený zmiešaním niekoľkých decilitrov piva a vajíčka. Jemne sa zábal votrie do pokožky hlavy a nechá pôsobiť aspoň polhodiny. Následne sa vlasy umyjú a je to potrebné opakovať aspoň dvakrát do týždňa.