Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Výsuvné digestory

Výsuvné digestory

Výsuvné digestory

V dnešnom svete existuje stýle viac a viac spôsobov ako si zariadiť kuchyňu. Spájanie kuchýň s obývacími izbami je stále rozšírenejšie, čo spôsobuje zvýšený význam digestora.

V kuchyni je kolobeh rôznych plynových zplodín, pár a prachu, ktoré je potrebné stále dokola ostraňovať, pretože tu je riziko vzniku usadenín mastného prachu na nábytku či celom vybavení domu alebo bytu, ktoré môže celé zbytočne znehodnotiť.

Dnes je početné množstvo rôznych estetických podôb digestorov, ale ktoré strácajú funkčnosť a výkon, a preto je dôležité byť obozretný pri ich výbere. Už hlavným parametrom funkčnost, ale tiež estetika samotného výrobku.

Výsuvné digestoryZákladom digestora je pevná konštrukcia z nerezu doplnená sklom, na sacích plochách je dogestor osadený rôznymi filtrami podľa použitia, na zadržanie tukov sa používajú hliníkové alebo kovové, a na zadržanie pachov uhlíkové. Kvalitný digestor by mal mať tieto parametre: tichý chod, nízka hlučnosť,vysoká účinnosť, dlhá životnosť a kvalitné technikcké spracovanie. Kvalitný odsávač pár by mal vzduch v miestnosti vymeniť 10 – 15 krát za hodinu.

Výsuvné digestory sa od ostatných líšia prakticky len v tom, že majú minimálne nároky na priestor. U týchto druhov je tiež veľmi dôležité vybrať správny odvod pár (horný, zadný odťah) a vývod, aby sme predošli zbytočným komplikáciám.