Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Vysoké čižmy

Vysoké čižmy

Vysoké čižmy

Ktorá žena nemala na svojich nohách čižmy. Určite každá žena si obuje čižmy a nie len v zime. V dnešnej dobe sa čižmy nosia aj v letných dňoch. To je pre mnohých výstrednosťou, ale vo svete módy je to trendové a vkusné.

Veľa mladých slečien nosí v lete čižmy. Nie sú to hocijaké čižmy. Veľakrát siahnu po vysokých čižmách, ktoré sú pestrofarebné. K nim sa hodia veľmi krátke džíny a priedušné tielko. V takejto kombinácii pri prechádzaní ulicami mesta doslova dráždia všetkých naokolo. Pohľady mužov sú dokonca až cítiť na každom kroku. Na jednej strane to je príjemné pre samotnú ženu, ale druhá strana mince je trošku odlišná. Problém je v tom, že v letných dňoch sa ľudský organizmus nadmerne potí a v takýchto vysokých čižmách chodidlá trpia. Takže koniec koncov sa klady a zápory vyrovnávajú a je na zvážení tej ktorej dámy, či si zvolí čižmy alebo sandále.

Vysoké čižmyVysoké čižmy sú výsadou predovšetkým vyšších žien. Preto vyšších, lebo ich postava sa zvýrazní a pôsobí to na mužskú časť populácie príjemne. Ak má žena nižšej postavy na nohách vysoké čižmy a tým sa myslia vysoké opätky a celkovo vysoký strih čižiem, tak ich postava sa akoby opticky zmenšila a pohľad na takúto ženu nie je celkom príjemný.

V tomto druhu obuvi mnoho výrobcov experimentuje a v ich kolekciách sa nájdu vždy extravagantné vysoké čižmy. Tie sa vyrábajú v mnohých farbách a z rôznych materiálov. Častým materiálom je pravá koža, ktorá sa dá dokonale vytvarovať a drží svoj tvar. Tiež sa dokáže roztiahnuť a tak sa prispôsobí na každú nohu.

Za vysoké čižmy sa považujú tie druhy, ktorých celková výška siaha do polovice lýtok. Všetky dĺžky väčšie ako táto hraničná sú pojmom označované ako vysoké čižmy. Ich výška môže siahať až nad koleno a takéto čižmy vzbudzujú hádam v každom mužovi nadšenie a dobrý pocit.