Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Výroba plastových okien

Výroba plastových okien

Výroba plastových okien

Ako každý výrobok aj okná na rodinných domoch ako aj panelákoch podliehajú zubu času. Je ich potrebné ak sa to dá, po určitej dobe  zrekonštruovať alebo vymeniť za nové. Druhá možnosť je v súčasnej dobe veľmi rozšírená.

Na začiatku tzv. boobu výmeny okien sa to praktizovalo tak, že šikovnejšie firmy nakupovali hotové okná v zahraničí a tu ich len osadzovali. Ale keď sa po čase ukázalo, že dopyt po výmene okien stúpa a bude stúpať, veľké firmy sa rozhodli pre investíciu do kúpy technológie a liniek na ich výrobu. Výroba plastových okien sa tak na viacerých miestach na Slovensku rozšírila do úctyhodných  rozmerov.

Výroba plastových okienVýroba plastových okien spočíva nielen na kvalitnej technológii ale týka sa to samozrejme aj použitých materiálov. Od nich závisí presnosť, funkčnosť ako aj vzhľad hotového výrobku. Je tiež štandardom, že povrchová úprava môže byť v rôznych odtieňoch farieb ako aj imitáciach povrchov čo len zľahčuje  výber budúcim záujemcom.

V dnešnej dobe sa vyrábajú už viackomorové systémy s premysleným systémom izolácie rámov okien doplnených viacnásobnými tesniacimi prvkami, kvalitným často nemeckým kovaním pre ľahké, pohodlné a bezpečné zatváranie a samozrejme opatrené izolačnými dvoj a trojsklami z čím nižším súčiniteľom prechodu tepla.

Ak je takto vyrobené okno osadene v domácnosti je už samozrejmosťou, že únik tepla z vnútra  pri opláštení budovy je minulosťou.