Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Výroba altánku

Výroba altánku

Výroba altánku

Altánok je výborným spestrením pre každú záhradu. Mnoho ľudí, ktorí si zaobstarali do záhrady altánok sa tešia príjemnému miestu pre posedenie a strávenie horúcich letných dní v príjemnom chládku, ktorý altánok poskytuje. Taktiež vás ochráni pred nepriaznivým počasím ako sú letné búrky.

Výroba altánku nie je náročná, preto ju zvládnu aj niektorí šikovní kutili. Na našom trhu však nájdete mnoho firiem, ktoré sa zaoberajú záhradnými stavbami a v ich portfóliu nájdete aj výrobu altánkov. Poskytujú ich už buď zhotovené, pripravené na dovezenie alebo vám ich vyrobia na mieru.

Výroba altánkuMôžete si teda nechať vyrobiť akýkoľvek altánok. Fantázii sa medze nekladú. Vyrábajú sa zväčša z rôznych druhov dreva, no nájdu sa aj plastové altánky. Odporúča sa však drevený altánok pred tým plastovým.

Ako sa vyrába altánok?

Altánky je možné skonštruovať s kruhovým, štvorcovým, obdĺžnikovým, šesťuholníkovým, osemuholníkovým, desaťuholníkovým, či iným nepravidelným pôdorysom.

Výroba altánku sa začína výstavbou betónového základu altánku. No nezabudnite, že výroba altánku, alebo lepšie povedané jeho stavba sa zaraďuje medzi drobné stavby, ktoré je potrebné vopred nahlásiť na stavebnom úrade.

Na betónové základy sa ukladá dlažba, ktorá môže byť rozličná. Najčastejšie sa volí zámková dlažba alebo prírodný kameň, je však možné nechať si skonštruovať drevenú podlahu alebo dokonca umiestniť do altánku trávnik.

Dôležitá je kvalitná výstavba strechy, ktorá vydrží nápor nepriaznivého počasia. Preto by mali byť použité mohutné drevené hranoly. Ako poklad na strechu sa používajú väčšinou šindle. Nakoniec sa altánok natrie povrchovým náterom, ktorý je veľmi dôležitý. Kvalitný náter predĺži totiž životnosť vášho altánku.