Každá žena, ktorá nie je obdarená kučerami sníva o vlnitých vlasoch. Väčšinou sú to tie dámy, ktoré majú husté a rovné vlasy. Tento typ vlasov je veľmi náročný na vytvorenie vĺn. Keďže sú často husté a tvrdé tak vlny vydržia nanajvýš pár hodín.
Pre tieto dámy je jedinou možnosťou chemická fixácia vlasov pomocou prípravkov. Avšak tieto prípravky poškodzujú vlasy a pri ich nadmernom používaní sa vlasy poškodia natoľko, že ich regenerácia je nemožná.
Aj mužom sa viac páčia ženy, ktoré majú vlnité vlasy. Tvár ženy dotvárajú vlnité vlasy do takej podoby, že jej čaru dokáže odolať len máloktorý muž. Vlnitými vlasmi sa dajú vkusne zamaskovať niektoré detaily a tak si nikto prítomný nič nevšimne.
O vlnité vlasy sa treba dostatočne starať. Či sú to prirodzené alebo umelo vytvorené. Starostlivosť o ne musí byť dôkladná a precízna. Zvlášť o umelo vytvorené vlny sa treba starať, pretože ich životnosť je krátka a pri zanedbanej starostlivosti sa vlny stratia za krátky okamih.
Prípravkov na starostlivosť o vlnité vlasy je mnoho. Odborníci odporúčajú používať kondicionéri a prírodné balzamy na vlasy. Najlepšie je poradiť sa so svojou kaderníčkou, pretože ona dôkladne pozná vaše vlasy a vie, čo si vyžaduje ich ošetrovanie. V prvom rade sa odporúča obmedziť časté používanie šampónu. Keďže šampón zmýva oleje, ktoré sa vyskytujú na vlasoch a tie udržujú ich pevnosť a lesk, tak je dobré šampónovať vlasy tak tri až štyrikrát do týždňa. Potom je dobré aplikovať kondicionér, ktorý vytvorí na vlasoch film a chráni ich. Najlepším kondicionér je neoplachovací, ktorý sa udrží na vlasoch celý a nezmyje sa vodou. Je účinnejší ako tie, čo sa oplachujú. Samozrejme, že má aj iné zloženie a nezanecháva na vlasoch biele fľaky.
Ak sa vlnité vlasy vytvoria umelo, napríklad pomocou natáčok alebo kulmy je potrebné taktiež dodržiavať zásady opísané vyššie. Doporučuje sa pri česaní použiť redší hrebeň alebo kefu. Hustý hrebeň vyrovnáva vlny a tak sa vlasy vyrovnajú rýchlejšie.