Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Vianočné darčeky

Vianočné darčeky

Vianočné darčeky

Najkrajšími sviatkami v roku sú pravdepodobne Vianoce. Práve s nimi sa nám neodmysliteľne spája tradícia obdarovávania na Štedrý deň. Pre mnohých ľudí sú však Vianoce obdobím stresu, často práve kvôli nákupu darčekov. Tlačia sa v preplnených nákupných centrách, nevedia čo kúpiť svojim blízkym, často vyberú nepraktickú vec, z ktorej nemá obdarovaný žiadny úžitok.

Vianočný darček by mal byť v prvom rade originálny. Koho baví dostávať každý rok ponožky? Darček by mal byť taktiež osobný. Nezabúdajte ani na humor – práve tie darčeky, ktoré sú vtipné, často zabodujú najviac. Darčeky radšej nakúpte v predstihu. Výberu vhodného daru venujte patričnú pozornosť. Je rozdiel kupovať darček pre ženu a pre muža.

Darčeky pre deti

Vianočné darčekyNajviac sa ale treba sústrediť na to, čo kúpite na Vianoce deťom. Tie berú Vianoce pochopiteľne oveľa “vážnejšie” než dospelí a tieto sviatky si zapamätajú na celý život. Aby bolo dieťa pod stromčekom šťastné, neodporúčame kupovať knihy a školské potreby.

Darčeky pre rodičov

Vybrať darček pre mamu alebo otca nie je vôbec jednoduché. Pokiaľ nemáme žiadny kreatívny nápad, klasickou “záchranou” darčeka pre mamu je niečo ako parfém, šperk, kozmetika. Tým sa nedá pokaziť nič a spokojnosť je zaručená. A čo kúpiť otcovi? Porozmýšľajte nad jeho záujmami a trávením voľného času? Lúšti rád sudoku? Bingo!

Darčeky pre starých rodičov

Určite nezabúdajte na starých rodičov. Babku poteší niečo praktické – každá babka rada varí, alebo robí v záhrade. Kúpte jej kuchynskú zásteru, alebo nejakú rastlinku. Vhodným darčekom pre dedka je fľaška, aby to s babkou vydržal.

Pokiaľ si neviete dať rady, na internete nájdete viacero stránok, ktoré poskytujú zaujímavé tipy na darčeky.

Darčeky cez internet

Ako sa však vyhnúť stresu pri nákupe vianočných darčekov? Riešenie je jednoduché. Žijeme v modernej dobe a nie je žiadny problém objednať si ich v pohodlí domova, cez internet. Pokojne si teda môžete prejsť ponuku obrovského množstva rôznych produktov, ktoré sú na internete dostupné. Pokiaľ je Vami želaný tovar na sklade, niektoré obchody Vám ho vedia doručiť poriadne rýchlo, napr. vtipnedarceky.sk odosielajú zásielky kuriérom UPS do 24 hodín.

Je pár dní pred Vianocami a myslíte si, že už nákup vianočných darčekov cez internet nestíhate? Mýlite sa, väčšina eshopov odosiela posledné balíky až 22.12., avšak veľkú časť sortimentu môžu mať vypredanú, nakoľko počas vianočnej sezóny zažívajú obrovský nápor zákazníkov. Nenechávajte si však kupovanie darčekov na poslednú chvíľu a nakúpte ich radšej v predstihu.

Tento rok sú však dostupné aj nové formy darčekov, vďaka rozmachu zľavových serverov – zľavové vouchery, poukážky. Môžete dať niekomu darovať pobyt v kúpeľoch, kvalitnú večeru, masáž, permanentku do fitka…

Dajte si pozor!

Aké sú nevýhody internetového nákupu? V niektorých prípadoch si musíte zaplatiť za poštovné. Mnohí mi ale isto dajú za pravdu, že je lepšie obetovať 3-4 eurá za dopravu, než zabíjať čas hľadaním vhodných darčekov niekde v nákupných centrách. Mnohé obchody majú taktiež dopravu zdarma, napr. spomínaný obchod Vám dopravu preplatí, ak urobíte nákup za viac ako 50 eur.  Ďalšou nevýhodou internetových obchodov je, že si nemôžete tovar „ohmatať“ ako v klasickom kamennom obchode. Často to však vôbec nemusí byť nutné, nakoľko sa v darčekových eshopoch dajú nájsť k väčšine produktom rôzne propagačné videá od výrobcov, alebo dokonca užívateľské videá od zákazníkov.

Pri kúpe vianočného darčeka si radšej dobre uchovajte doklad o kúpe, hlavne pokiaľ ide o hodnotnejší darček. Obdarovanému sa totiž nemusí páčiť, respektíve sa môže pokaziť. Väčšina predajní a internetových obchodov nemá problém po Vianociach vymeniť darček, alebo vrátiť peniaze bez udania dôvodu.

Nezabúdajte, že Vianoce nie sú o darčekoch. Nestresujte sa kvôli nim a užite si prežitie sviatkov so svojimi blízkymi.
Krásny príklad originálneho a zároveň vtipného darčeka aj na vianoce: