Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Večerné šaty

Večerné šaty

Večerné šaty

Stužková, ples, bál, večierok či svadba – to sú tie udalosti, kedy má žena jedinečnú možnosť vymaniť sa z bežného života a stať sa aspoň na jeden večer princeznou.  Aj keď sú tepláky a staré tričko nesmierne pohodlné, rifle a obľúbený top tiež, predsa len sa žena cíti byť viac ženou, keď má na sebe šaty – aj tie večerné.

Muži s výberom oblečenia na takéto slávnostné chvíle nemajú problém. Určite je vo vašom okolí aspoň jeden, ktorý v maturitnom obleku oslávil ešte aj svoju zlatú svadbu. Žena je však tvor kreatívny a esteticky založený, a nevystačí si s jednými večernými šatami na všetky akcie (a to ešte nespomínam zmeny postavy, ktorými prechádza takmer počas celého života). Preto ak aj máte doma viacero večerných šiat, no stále máte pocit, že na ďalší ples si nemáte čo obliecť, je to v poriadku. Ste žena.

Večerné šatyMožno nemáte problém s tým, že by vás ľudia videli v jedných šatách viackrát, veď kto si to má aj tak stále pamätať, no nie? Skôr vás trápi to, že vo večerných šatách spred roka sa už necítite tak dobre. A presne preto je dôležitý výber tých správnych šiat. Takých, ktoré si obľúbite natoľko, že už nikdy viac nebudete chcieť iné. No, možno ďalšiu plesovú sezónu budete chcieť zmenu, ale potom sa zasa vrátite k tým obľúbeným.

Ako teda vyberať? Určite nie sama. Pri jedných šatách by ste ešte dokázali byť na seba objektívna. Ale ak sa týždeň pred plesom nájdete v kabínke s dvadsiatimi šatami a budete si mať vybrať jedny, zúfalstvo sa dostaví skôr než predavačka, ktorá vám za vidinou zisku odobrí prvé šaty, ktoré si na seba dáte. Kritické oko vašej kamarátky bude v takejto chvíli na nezaplatenie.

Aby ste vo večerných šatách vyzerali dokonalo, dôležité sú (samozrejme okrem vnútornej krásy, ktorá by z vás mala vyžarovať) strih a farba. Netreba hovoriť, že strihov aj farieb večerných šiat je na trhu viac než dosť. Ktoré šaty sú určené pre vás, to už musíte zistiť sama. Ku každému typu postavy sa hodí iný strih večerných šiat. Preto to po prvých kusoch, ktoré vám nesadnú, nevzdávajte a skúste aj strih, ktorý vás možno na prvý pohľad nezaujal. Buďte odvážna a ostanete prekvapená, ako dobre môže vaša postava vyzerať nielen v rifliach, ale aj vo večerných šatách.

Neodmysliteľnou súčasťou večernej róby sú šperky. Aj obyčajné jednofarebné šaty z vás dokážu urobiť princeznú, ak k nim dopasujete vhodné náušnice či náhrdelník. Pri výraznejších večerných šatách si však dávajte na doplnky pozor, nič netreba preháňať. Aj tu stále platí zlaté pravidlo: „V jednoduchosti je krása.“

Práve pre túto krásu bola stvorená žena. Tí, čo vymysleli plesy a bály, veľmi dobre vedeli, o čo ide – aby každá žena v sebe aspoň na jeden večer objavila tú krásu, ktorá v nej je. A možno práve tento jeden večer jej zmení pohľad na seba, a bude sa cítiť byť krásnou po celý ďalší život. Aj v teplákoch.