Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Vane so zástenou

Vane so zástenou

Vane so zástenou

Pri zariaďovaní kúpeľne sa kvôli jej malým rozmerom zvyčajne musíme rozhodnúť medzi vaňou a sprchovacím kútom. Každé má svoje výhody aj nevýhody.

Sprchovací kút je rozmerovo menší, je vhodný keď sa potrebujete na rýchlo osprchovať, pri sprchovaní v ňom je menšia spotreba vody, avšak v ňom si nemôžete dopriať klasický kúpeľ.

Vane so zástenouVo vani sa môžete okúpať, no taktiež tam môžete len ležať a relaxovať. Vaňa síce zaberá viac priestoru ale je to určite pohodlnejšie riešenie ako sa očistiť. Na oddelenie vaňového priestoru od zvyšku kúpeľne je možné použiť gumený záves alebo zástenu. Gumený záves je lacnejšia a jednoduchšia varianta, no ak sa potrebujete rýchlo osprchovať a nebudete dávať pozor, po sprche budete musieť poutierať všetko, čo ste omylom zmočili.

Ak máte vaňu so zástenou môžete spojiť pohodlný a relaxačný kúpeľ s rýchlym a jednoduchým sprchovaním. Vďaka dokonale tesniacej zástene sa pohodlne osprchujete bez toho, aby na zem padla čo i len kvapka vody.

Vane sa predávajú spolu so zástenou alebo je možné dokúpiť zástenu dodatočne k akejkoľvek vani. Zástena sa zvyčajne skladá z jednej pevnej a viacerých pohyblivých častí. Pohyblivé časti sú upevnené na pevnej časti pomocou pántov, otvárajú sa buď len do jednej strany alebo do obidvoch. Pri kúpe teda musíme dávať pozor nielen na farbu, štýl, výšku, ale aj na smer otvárania.

Rám zásteny je zvyčajne vyrobený z plastu, z iného materiálu, poprípade sa rám vôbec nevyskytuje. Vnútro rámu vypĺňa bezpečnostné sklo, ktoré môže byť číre, ale častejšie sa využíva sklo so zníženou priehľadnosťou, pre väčšie súkromie vo vani.