Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Úpletové šaty

Úpletové šaty

Úpletové šaty

Nohavice sú kusom oblečenia, ktoré má v skrini naozaj každá žena. Ale ženskosť najlepšie vystihujú práve šaty. Všetci sa zhodneme na tom, že na rozdiel od tej mužskej, je ženská postava jemnejšia a pôvabnejšia. A to veľmi dobre vedia návrhári, ktorí každým rokom predstavujú nové a nové šaty, vždy sa snažiac o to, aby tieto prednosti vynikli čo najviac.

Objavte aj vy znovu svoju identitu a premeňte svoj šatník na raj šiat. Čím začať?

Úpletové šatyUž v starovekom Egypte ženy nosili priliehavé šaty z plátna, ktoré pripomínali dnešné úpletové šaty. Šaty z úpletu majú spomedzi všetkých druhov šiat azda najširšiu škálu využitia a najrôznorodejšie prevedenie. Nespočetné množstvo strihov, farieb, štýlov a taktiež rôzne cenové kategórie spôsobili, že každá žena vlastní aspoň jedny.

Na trhu nájdeme rôzne druhy úpletov – bavlnený, elastický, polyamidový, polyesterový, ale aj nové druhy z vlny, či bio bavlny (ECO). Najčastejšie však pri úpletovom oblečení (tričká, topy, tuniky, šaty,…) ide o zmes viacerých materiálov, a tak je lepšie nestrácať čas skúmaním zloženia, ale viac sa zamerať na vaše pohodlie a na to, ako vám sadne konkrétny kus odevu.

Základným kritériom výberu je to, kde plánujete úpletové šaty nosiť. Hoci v tejto dobe je už možné všetko a všade, predsa len je v ženách zakódované čosi, čo im nedovolí obliecť si pásikavé šaty na ramienka s nápisom „I love beach“ na večierok do luxusnej reštaurácie. Na ten radšej zvoľte niečo konzervatívnejšie. Vyberať si môžete naozaj z veľkého množstva strihov a farieb.

Ako pri každých iných šatách, aj tu sú dôležité doplnky. Kabelka ladiaca s topánkami, šperky doplňujúce strih úpletových šiat a líčenie, ktoré podčiarkne ich farbu. Opasky, kvety, mašle, či šatky, všetko záleží len na vašom vkuse. Menej je však niekedy viac. Ak sú vaše úpletové šaty výrazné samy o sebe, jemné líčenie a malé náušnice postačia.

O úpletových šatách by sa dalo písať veľa. Lepšie je však raz vidieť (v tomto prípade vyskúšať) ako stokrát počuť. Tak bežme do obchodov a dajme možnosť nášmu citu pre krásu a štýl, aby vybral to pravé.