Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Tričká

Tričká

Tričká

Tričká patria k svetovo najobľúbenejším častiam odevov. Existujú stovky rôznych typov tričiek, tisíce farebných kombinácii a ešte viac vzorov. Nie je možné, aby ste mali všetky tričká sveta. Poradíme vám však ako kúpiť to najlepšie práve pre vás.

Myslím, že všetci dobre vieme, čo to tričká vlastne sú. Vrchná časť oblečenia, pokrývajúca hruď a brucho, spolu s hornými končatinami. Samozrejme v závislosti na tom, či hovoríme o tričkách s dlhým či krátkym rukávom. Asi takto nejako by som zadefinoval tričká, ak by som musel. To však nie je pointou a obsahom tohto článku. Rád by som vám predstavil a čo najstručnejšie vysvetlil, aké druhy tričiek poznáme, na akú príležitosť sa dajú nosiť a kde zohnať najlepšie a najkvalitnejšie tričká za najlepšie ceny. Verím, že sa vám bude môj krátky návod páčiť.

Aké tričká poznáme?

TričkáAbsolútne základné delenie tričiek je na tričká s dlhým rukávom a tričká s krátkym rukávom. Tričká s dlhým rukávom zakrývajú celé ruky až po dlane. Nosia sa prevažne v zime, pretože poskytujú podstatne lepšiu tepelnú ochranu. Na druhej strane tričká s krátkym rukávom sú obľúbené najmä v letných mesiacoch. Zakrývajú ramená a časti rúk. Nie sú však tak teplé a preto sa v nich človek cíti omnoho pohodlnejšie. Poznáme dokonca aj tričká bez rukávov. Tieto sú obľúbené hlavne u športovcov ale môžeme ich nosiť aj v bežnom živote. Často ich nosia ľudia s vypracovanými rukami.

Tričká sa taktiež delia na dámske a pánske. Aj keď pôvodne boli tričká určené len pre mužov, ženy si tento druh oblečenia veľmi rýchlo obľúbili tiež. Je totiž pohodlný, ľahko a príjemne sa nosí a nie je náročný na starostlivosť. Nemusíte ho dlho zapísať ako napr. košele či dámske blúzky. Len vyberiete zo šatníka a oblečiete. Dámske tričká sa odlišujú od tých pre pánov hlavne výstrihom. Kým pánske tričká mávajú výstrih na krku do tvaru písmena „U“ tričká pre dámy do tvaru písmena „V“. Toto pravidlo však platilo skôr pred niekoľkými rokmi. V súčasnosti môžete na pultoch obchodov nájsť tričká s výstrihom do tvaru písmena „V“ už aj pre pánov a presne naopak aj pre dámy.

Rozdiel býval aj vo farbe. Kým pánske tričká bývali skôr v tmavých a decentných farbách modrej, hnedej a čiernej, tak dámske tričká bývali svetlejšie a akosi veselšie. Farby ako červená, ružová a žltá boli veľmi obľúbené. V tejto dobe je situácia iná. Menia sa ľudia a s nimi sa mení aj móda. Pestré farby sú módne pre obe pohlavia rovnako. Takže ak ste muž, nemusíte sa vôbec báť ísť na  ulicu v ružovom (či skôr lososovom) tričku. Dovolené a prípustné je v tejto dobe skutočne všetko!

Osobitou kapitolou by mali byť športové tričká. Pre tento účel boli vôbec prvé tričká vlastne vyrobené. Len veľmi ťažko by sa robili niektoré športy napríklad v košeli. Tričko je voľné a pohodlné. Športovcovi tak nebráni v akomkoľvek požadovanom pohybe. Niektoré firmy špecializujúce sa práve na športové tričká, ako napríklad Adidas, Nike či Puma predávajú tričká zo špeciálnych a nimi patentovaných materiálov. Tieto tričká dokážu byť oveľa vzdušnejšie a človek sa v nich tak nepotí. Ich cena však býva diametrálne odlišná od bežných či neznačkových tričiek.

Značkové tričká

Otázka, ktorú riešia generácie. Kupovať alebo nekupovať originálne a značkové tričká? Dá sa na to pozerať z rôznych uhlov. Treba si uvedomiť, že značkové tričká bývajú neporovnateľne drahšie ako obyčajné a za cenu jedného originálneho si môžete kúpiť možno aj 10 obyčajných tričiek. Často platíte čisto len za značku. A aj keď sa vám to môže zdať zvláštne realita je skutočne takáto. Tieto značky musia platiť rôzne licencie a hlavne drahých módnych návrhárov, ktorí si radi nechajú za nový model tričiek zaplatiť aj niekoľko desiatok tisíc eur. Aj keď ide o prakticky tie isté tričká ako mali doteraz.

Aby sme však boli objektívny, ak si kúpite značkové a originálne tričká mali by ste a vo väčšine prípadov aj dostanete kvalitný produkt. Takže tričko, ktoré vydrží skutočne dlho. Nebude sa tak ničiť praním, nevybledne tak rýchlo a dokonca sa nemusí žehliť. Alebo ho stačí žehliť kratšie a pod.  Samozrejme niekedy situácia priam vyžaduje, že tričko musí byť originálne alebo značkové. Ak chcete do športového saka nosiť tričká a nie košele, vyzerali by ste asi dosť smiešne, ak by ste mali tričko od Číňana z trhu.

Tričká s potlačou

Tričká s potlačou sú osobitým typom tričiek. Tričká bývali zväčša jednofarebné a aj dnes sú najpredávanejšími tričkami práve tričká biele. Tých sa predá na svete absolútne najviac. Druhých najviac sa predá čiernych a potom je ten pomer už relatívne vyrovnaný aj s tričkami s potlačou.

Potlač môže byť akákoľvek a ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú. Preto môžete mať tričko s Supermanom ale aj s hasiacim autom. Ako len chcete. Módny dizajnéri pre vás prichystali tisíce a tisíce najrozličnejších tričiek, ktoré sa vám určite budú páčiť.

Ak by ste si však nevedeli vybrať, alebo by ste mali pocit, že žiadne z tričiek nevyjadruje vaše práve ja, je tu pre vás ešte jedna možnosť. Môžete si navrhnúť a nechať spraviť vlastné tričko.  Presne tak, vy si vyberiete strih, farbu a dokonca aj materiál trička. A potom je to už len na vás. Na tričko si môžete dať akýkoľvek vzor z ponuky, môžete ich upraviť, alebo si nahrať z počítača vlastné motívy. Takže si jednoducho môžete dať na tričko napríklad fotku vášho štvornohého miláčika alebo svojej priateľky. Taktiež môžete na tričká písať. Vyberiete si dokonca font a farbu písma. Text je samozrejme ne vás.

Tričko si takto môžete urobiť aj on-line, jednoducho z domu. Nemusíte nikam chodiť, s tričkom sa pohráte cez internet a o pár dni vám príde nové „ešte teplé“ priamo z továrne (alebo kde ich robia). A cena je prekvapivo nízka, dá sa porovnať s cenou klasických originálnych tričiek. Bolo by asi vhodné dodať, že pri týchto tričkách máte zaručenú taktiež top kvalitu použitých materiálov aj samotnej potlače. Takže sa nemusíte báť, že vám váš nápis alebo fotka po pár prania odpadne. Najkvalitnejšie tričká s vlastnou potlačou za bezkonkurenčne najnižšie ceny nájdete na MojeTricko.com, kde si svoje tričko pohodlne vydizajnujete.

Verím, že sa vám môj stručný návod o tričkách páčil a že ste sa dozvedeli informácie, ktoré ste hľadali. Prajem krásne nové tričká, nech sa v nich nepotíte a nech vám hlavne robia radosť!Tričká