Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Topánky na opätku

Topánky na opätku

Topánky na opätku

Už dávno sú topánky na opätku pre ženy obľúbené a akousi výsadou ženskosti. V zbierke topánok mnohých žien nesmie chýbať niekoľko párov topánok na vysokom opätku. Našli by sme medzi nimi aj extrémne vysoké, aj také stredné, ale aj také, ktoré nepôsobia vyzývavo. Prečo tomu tak je, že tieto topánky lákajú ženy už mnoho storočí?

Už starí Egypťania sa zaoberali obuvou ako takou. Vymýšľali rôzne druhy, typy a kombinácie materiálov. Postupom času sa stali vysoké opätky súčasťou ľudstva a dnes ich vlastí hádam každá žena.

Topánky na opätkuTopánky na opätku majú určité prednosti a pozitíva, ale pochopiteľne aj slabé stránky. Nechcem tu teraz písať o tom, čo spôsobuje chôdza na vysokých opätkoch. Veď to každá dáma vie a predsa si nebude ničiť zdravie kvôli obuvi. Podstatným a jediným záporom, ktorý spomeniem je to, že pri dlhodobom chodení v takýchto topánkach sa ľudská chrbtica vychyľuje z prirodzenej dráhy a spôsobuje to jej naklonenie buď na pravú alebo ľavú stranu.

Podstatným plusom topánok na vysokom opätku je to, že dokážu predĺžiť žene nohy a takto sa docieli celková výška postavy. Pre ženy z menším vzrastom je to typické, že siahajú po takýchto typoch topánok. Ale aj pre ženy s vyššou postavou sú tieto topánky ideálne. Mužom sa pri pohľade na vysokú ženu na vysokých topánkach rozžiaria oči a neexistuje taký muž, ktorý by ju prehliadol.

V minulosti sa topánky na vysokom opätku považovali za afrodiziakum, ale je tomu tak aj teraz. Pri rôznych príležitostiach kde sa zhromažďuje množstvo ľudí, každá žena siahne po topánkach na vysokom opätku. Je to už akýsi predpis, či povinnosť.

Pri kupovaní topánok je potrebné, aby dokonale sedeli na nohe ženy. Nesmú byť ani väčšie, ale ani nie menšie. Je lepšie si kúpiť o trošku menšie, ale podmienkou je, aby boli vyrobené z pravej kože. Preto z pravej kože, aby sa dali topánky roztiahnuť. Najlepším spôsobom ako docieliť zväčšenie topánky je obuť si hrubšie ponožky a ponechať topánky na chodidlách pár hodín. Efektívnejším spôsobom je dať vrecúško s vodou do topánky a následne to vložiť do mrazničky. Mrznutie vody spôsobí zväčšenie jej objemu a tak napnutie kože topánok a následné natiahnutie.