Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Tkané koberce

Tkané koberce

Tkané koberce

V každom domove si myslím, že sa nájde aspoň jeden koberec. Koberce sú tradičnou súčasťou našich domovov. Koberce sa využívali na kompletné zakrytie podlahy izieb ako napríklad obývačky či spálni. To hlavne v minulosti.

Dnešné moderné interiérové trendy  od tohto štýlu ďaleko odstupujú. Dnes sú v móde hlavne menšie koberce, ktoré zaberajú len malý úsek plochy dlážky v celej izbe. Isteže tento štýl je iba trend pre niektorých ľudí a stále sa nájde veľká masa ľudí, ktorý koberce využívajú stále v plnej miere.

Tkané koberceNajčastejšie využívanými materiálmi sú syntetické materiály, ktoré nie sú až tak zdravé ale sú lacnejšie. Koberce, ktoré sú vyrobené z čisto prírodných materiálov sú oveľa lepšie, pretože blahodarne vplývajú na ľudské zdravie. Veľmi dobrým druhom kobercov sú ručne tkané koberce. Sú veľmi prírodné a preto aj dosť drahé.

Tkané koberce majú na Slovensku určitú tradíciu. Stále sa v určitých slovenských dedinách predávajú tkané koberce, ktoré sú ručne tkané. V niektorých dedinách táto tradícia pretrvala až dodnes. Veľký zlomok z týchto kobercov sa vyrába tradičným spôsobom na drevených krosnách.

Tkané koberce svojim dizajnom a štýlom sa najviac hodia najmä na rôzne chaty či chalupy alebo do miestností v ktorých je použitý takýto štýl nábytku.  Na takýchto miestach sa najviac prejaví ich tradičný charakter.

Takéto koberce nemajú iba slovenský charakter. Ak máte záujem o niečo exotické, tak sa skúste poobzerať po perzských kobercoch, ktoré majú tradíciu po celom svete. Sú známe svojou dokonalosťou. Kvalitné tkané koberce však nemusia pochádzať iba z Iránu. V tureckom Istanbule sa nachádzajú rovnako kvalitné koberce.