Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Tipy na nechty

Tipy na nechty

Tipy na nechty

Gélové nechty už nie sú žiadnou novinkou a čoraz viac mladých žien volí alternatívu urobiť si ich rovno doma. K tomu je ale potrebná sada s množstvom prípravkov na to určených.V žiadnej sade na gélové nechty nemôžu chýbať plastové tipy. Sú dôležitou súčasťou sady a bez nich by sa nedala urobiť modeláž nechtov.

Postup pozostáva z niekoľkých krokov a to je úprava vlastných nechtov(opliníkovanie, odstránenie nečistôt, úprava kožičky okolo nechtov), potom sa prilepia na špičku našich nechtov plastové tipy a skrátia sa do požadovanej dĺžky, opäť sa opilníkujú, vyrovná sa prechod medzi plastovým tipom a nechtom, nanesie sa prvá vrstva gélu a necht sa dá zatvrdiť v UV lampe(cca 2 minúty), ak je potrebné nanesieme aj 2 alebo 3 vrstvu a posledná sa nechá zatvrdiť  na 3 minúty. Nasleduje záverečná úprava a tou môže ale aj nemusí byť nanesenie priesvitného laku. Necht sa musí vytvarovať do oblúku C, lebo ak sa spravia ploché nechty, sú oveľa viac namáhane a hrozí riziko nalomenia. A všetky nechty sa potom ošetria vyživujúcim a voňavým olejčekom.

Tipy na nechtyTipy na nechty sú z rôzneho materiálu a rôznej farby. Najčastejšie sú používane umelé biele tipy(použiť ich môžeme na každú dôležitú udalosť, či svadbu, promócie alebo hoci aj na firemný večierok), sú vhodné na francúzsku manikúru, ale aj na farebné nechty, tie sa potom nalakujú farebným lakom alebo gélom, potom sú sklenené, natural, číre, mliečne tipy. Podľa dĺžky a tvaru si môžeme objednať krátke, dlhé, extra dlhé, vyrezávané, vykrájané a priehľadné alebo biele špicaté tipy. Tipy, ktoré nám jednoznačne zjednoduchšia a zrýchlia prácu sú umelé a pevné nechtové tipy predzdobené technikou airbrusch. Majú malé lôžko, stačí ich len nalepiť a doplniť troškou gélu.

Farba, farebný motív, ozdoby tiež nie sú žiadnym problémom. Prevedení nechtových tipov je fakt mnoho, ale zväčša sa dáva prednosť klasickým bielym tipom, ktoré sa nakoniec môžu nafarbiť a ozdobiť samolepiacimi kvietkami, flitrami alebo exotickými palmičkami.