Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Tanečné šaty

Tanečné šaty

Tanečné šaty

Plesy, svadby, stužkové, venčeky a veľa iných spoločenských udalostí sa nezaobíde bez tanca. Prostredníctvom tanca sa dá vyjadriť naša nálady i city. Spoločenský tanec prináša mnoho výhod, napríklad môžeme sa tak ľahšie zoznámiť s určitou osobou, vylepšuje naše spoločenské správanie a je to jeden z mála koníčkov, ktorému sa môžete venovať aj spolu s partnerom. Tanec má vynikajúci vplyv aj na správne držanie tela, rozvíja koordináciu mysle i pohybov a dodáva radosť zo života.

Poznáme viacero druhov tanca. Z histórie vieme, že spočiatku sa tanec považoval za umenie a používal sa pri náboženských obradoch. Neskôr sa zrodili ľudové tance, ktoré sa odlišovali v závislosti od jednotlivých krajov. S príchodom šľachty sa na plesoch a báloch začali tancovať spoločenské tance.

Tanečné šatyVäčšina ľudí tancuje len pre potešenie. Nájde sa však aj hŕstka ľudí, ktorých tanec dokázal natoľko pohltiť, že sa mu venujú profesionálne. V takom prípade rozoznávame štandardné tance, medzi ktoré zaraďujeme waltz, viedenský valčík, quickstep, slowfox a tango.  Ďalej sú to latinskoamerické tance, medzi ktoré patrí čača, rumba, mambo, samba a salsa. Samozrejme, existujú aj ďalšie rozdelenia tancov, len v samotnom Grécku existuje viac ako 200 druhov.

Pre štandardné tance sú určené dlhé a splývavé tanečné šaty, ktoré zdôraznia ladné pohyby charakteristické pre tieto tance. Páni si obliekajú frak a motýlika. Naopak, tanečné šaty určené na latinskoamerické tance, sú urobené tak, aby zvýraznili pohyby jednotlivých častí tela pri predvádzaní latinských rytmov. Tanečné šaty, v tomto prípade, môžu mať strapce, volániky a iné ozdoby, ktoré podčiarknu celkový výzor. Muži nosia elegantné nohavice a ľahké košele.

Cena tanečných šiat môže byť rôzna, v závislosti od materiálu a typu zdobenia. Často sú vyzdobené Swarovského kameňmi. Tieto šatu sú zväčša určené na jednu spoločenskú udalosť, pretože je nepísané pravidlo, že dáma by nemala byť v rovnakých šatách videná viackrát. Vhodnou voľbou je požičať si tanečné šaty z požičovne.