Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Svadobné topánky

Svadobné topánky

Svadobné topánky

Topánky ako každé iné, a predsa tak výnimočné. Budú vás niesť k oltáru, v nich poviete to povestné „Áno!“. Pretancujete v nich takmer celú noc. Ak aj náhodou nie ste tanečný typ, budú vás svadobné topánky sprevádzať určite aspoň kým neodídu poslední svadobní hostia.

Všetky tieto psychicky aj fyzicky náročné aktivity sú dostatočne silnou motiváciou na to, aby ste si dali na výbere svadobných topánok záležať. Vyberať sa dá, našťastie, z mnohých modelov. Od tých najdrahších z dielní módnych návrhárov, cez tie klasické salónové, až po obyčajné biele topánky v bežnom obchode. Stačí sa len rozhodnúť, čo vlastne od svadobných topánok očakávame.

Svadobné topánkyNa rozdiel od svadobných šiat, ktoré má každá žena vysnívané a hľadá ich potom neskutočne dlho, svadobné topánky si v snoch predstavuje asi málokto. Ale o to viac je potom ľahšie vybrať tie správne. Totiž ak máte vybrané šaty, doladiť topánky nebude problém.

Nepísaným pravidlom je, že svadobné topánky by nemali byť sandálkovitého typu a očakáva sa aj nejaký ten opätok. Samozrejme všetko je len a len na vašom vkuse a na štýle svadobných šiat, no balerínky predsa len nie sú na túto slávnostnú príležitosť vhodné. Klasické lodičky či už s otvorenou alebo zatvorenou špičkou sú k svadobným šatám ako stvorené. Za pokus stojí obzrieť si topánky v špeciálnych obchodoch pre tanečníkov. Tam vám zaručia pohodlnosť obuvi, ale výber farieb a modelov bude zrejme slabší.

Čo sa týka prevedenia svadobných topánok, dizajnéri sú naozaj kreatívni. Jemné mašličky pre jemné ženy, či obrovské látkové ruže pre tie odvážnejšie. Romantická čipka na celom povrchu svadobných topánok má svoje osobité čaro. Opäť však nezabúdajte na charakter vašich svadobných šiat, lebo práve k nim sa majú tieto topánky hodiť. Stačí nájsť svadobné topánky z rovnakého materiálu a rovnakej farby ako šaty, a potom už len vyskúšať, ako sa páčia vašim chodidlám.

Je praktické, zadovážiť si svadobné šaty z požičovne. Nemáte tak po svadbe starosti s ich predávaním a ani výčitky svedomia, že ste kúpili drahé šaty, ktoré ste si obliekli iba raz. Svadobné topánky sa však nezvyknú požičiavať a tak sa vám môže stať, že budete mať doma pár topánok, ktorý na seba obujete len raz. Praktické ženy však myslia pri kúpe svadobných topánok aj do budúcna a vyberajú si modely, ktoré na prvý pohľad nepôsobia ako svadobné. Takéto topánky potom využijú aj pri mnohých ďalších príležitostiach. Veď biele, či krémové šaty nie sú ani zďaleka výsadou neviest.

Pýtate sa, aké svadobné topánky si majú vybrať muži?  Tu budeme stručnejší. Je samozrejmé, že musia ladiť k obleku, no základom je pohodlnosť. Veď napokon, ak nevestu zradia jej svadobné topánky, jej čerstvý manžel bude jediný, ktorý ju bude nosiť na rukách. Určite by nechcel, aby ho pri tom tlačili nepohodlné lakovky.