Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Sušič na vlasy

Sušič na vlasy

Sušič na vlasy

Po umytí vlasov u mnoho žien nasleduje starostlivosť o ne. Či si ich natáčajú alebo dávajú zábaly, je potrebné pri tom stráviť určí čas. Výsledný efekt však stojí zato. Pri rannom umývaní sa často používa sušič na vlasy.

Tento elektrický spotrebič sa nachádza v každej domácnosti a bez neho si už nevieme predstaviť našu starostlivosť o vlasy. Je to veľmi jednoduchý spotrebič čo sa po technickej stránke týka. Pár plastov, špirála a kus kábla vytvorí spoločníka pre naše vlasy.

Sušič na vlasyAk sa nám ráno pri vstávaní do práce podarí zaspať, tak vtedy, ale samozrejme, že nie len vtedy, sa dostáva k slovu sušič na vlasy, nazývaný aj fén. Keďže dámy majú vo väčšine dlhšie vlasy ako páni, tak pre ne je použitie fénu povinnosťou. Priemerne dlhé ženské vlasy sa prirodzene usušia asi za päť hodín. Použitím fénu sa tento čas skráti aj desať násobne. Preto je to veľmi podstatný pomocník v domácnosti. Pre pánov to má taktiež veľký význam. Ak je potrebné sa rýchlo dať do poriadku a usušiť si vlasy, je fén tým správnym pomocníkom.

Prietokom vzduchu okolo zohriatej špirály vzniká prúd vzduchu, ktorý vlasy vysušuje. Je potrebné sušič držať v dostatočnej vzdialenosti od vlasov. Pri krátkej vzdialenosti dochádza k zničeniu vlasov a následnému štiepeniu a vysúšaniu. Pri použití treba sušiť vlasy v krátkych intervaloch, aby k zničeniu nedošlo a eliminovalo sa to.

Sušič na vlasy  sa dá kúpiť už aj pri pokladni v obchodnom centre. Je to veľmi žiadaní tovar, takže na našom trhu sa vyskytuje množstvo výrobcov a druhov. Firmy vyrábajúce fény sa prioritne ich výrobou nezaoberajú. To však neznamená, že ich kvalita vedľa iných tovaroch je nižšia. Práve naopak. Sušiče na vlasy od rôznych výrobcov sú na vysokej úrovni a na ich výrobe si dávajú záležať.

Kúpiť sa dajú s rôznymi funkciami. Najžiadanejšou funkciou je regulácia prietoku vzduchu. Ak si chcete vytvarovať vlasy do určitého tvaru, tak táto funkcia je podmienkou. Všetky sušiče na vlasy sú vybavené poistkou proti prehriatiu, ktorá  pri dlhšej prevádzke fén automaticky vypne. Táto funkcia je výsledkom fénov z minulého storočia, keď sa poistka v sušičoch nevyskytovala a spôsobovalo to rôzne škody na majetku.