Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Suché poškodené vlasy

Suché poškodené vlasy

Suché poškodené vlasy

Veľa žien, ale aj mužov trpí problémov zvaným suché vlasy. Často je to spôsobené stravou, ale vo väčšine prípadov za to môže genetika. Ak človek zdedí po predkoch tento nie celkom príjemný stav, je jediným riešením pomáhať vlasom pomocou prírodných masiek.

Suché poškodené vlasy zosilnite prijímaním esenciálnych mastných kyselín a stopového prvku zinku. Tieto výrobky pochádzajúce z prírodných zdrojov sú vo veľkom množstve obsiahnuté v rastlinných olejoch, tekvicových semienkach a taktiež v orechoch.

Suché poškodené vlasyNajúčinnejším spôsobom ako posilniť suché poškodené vlasy je používať masky na olejovej báze. Tie dokážu po niekoľkých aplikáciách vlasy zregenerovať do takej podoby, akoby nikdy neboli poškodené. Mastné kyseliny obsiahnuté v olejovej maske sa naviažu na povrch vlasov a tak ho zregenerujú zvonka, ale aj zvnútra. Ak sa do masky pridá zinok, ktorý je obsiahnutý v stavbe vlasu, tak dodá vlasom pevnosť a lesk.

Najcennejším prírodným olejom je jojobový olej. Z hľadiska zloženia je podobný vosku a pri vnútornom užívaní to nemá žiaden význam. Používa sa na vonkajšiu aplikáciu. Jemným vmasírovaním do vlhkých vlasov im dodá lesk a pevnosť. Pri opakovanom použití sa vlasy premenia na celkom iné ako pred aplikáciou. Najviac používaným rastlinným olejom na ošetrenie suchých poškodených vlasov je olivový olej. Je dostupný v každých potravinách, takže jeho aplikáciu zvládne každý. Používa sa formou zábalov, kde sa vmasíruje do vlasov a potom sa textíliou vlasy zabalia a po určitú dobu sa nechá účinkovať. Po nejakej polhodine sa vlasy dôkladne umyjú a pri aplikovaní aspoň raz do týždňa sa vlasy premenia na nepoznanie.

Drahšou alternatívou na ošetrenie poškodených vlasov je aplikácia masky z makadamového oleja. Ten sa získava z orechov lisovaných za studena a jeho liečivé účinky sú nenahraditeľné.