Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Strešné okná

Strešné okná

Strešné okná

Pri stavbe rodinného domu sa častokrát v projekte vyskytuje aj realizácia podkrovia. Pre mnohých z nás a aj pre mňa má podkrovie domu veľký význam. Spočíva to v tom, že bývanie pod strechou má v sebe určité čaro, ktoré aspoň na mňa pôsobí ukľudňujúco. Ak sa býva, respektíve ak sa počíta s tým, že sa podkrovie sa využije na bývanie je potrebné vybrať adekvátne strešné okná.

Tieto okná presvetľujú miestnosti pod strechou domu a dodávajú kvalitné vetranie a izoláciu. Ak sa osadzujú strešné okná, ale ešte predtým a to v projekte je dôležité umiestnenie okien. Dobré umiestnenie spočíva v tom, aby neboli otočené v lete na tú stranu, kde slnko svieti počas väčšiny dňa. V zime zasa treba, aby strešné okná boli na tej strane, ktorú aspoň z časti slnečné lúče osvetľujú.

Strešné oknáNa trhu existuje viacero typov strešných okien. Jedným z troch typov je kývavé strešné okno. Podstatnou výhodou je jednoduchá manipulácia ako aj pohodlné umývanie sklenených výplní pri pretočení krídla. Ďalšou výhodou je aj účinnejšie vetranie miestnosti cez dva otvory. Výklopný typ umožňuje najlepší výhľad pri otvorenom okne zo všetkých druhov strešných okien. Taktiež krídlo neobmedzuje vnútorný priestor v miestnosti a tým pádom nedochádza k nechcenému zmenšeniu interiéru. Kombináciou predchádzajúcich dvoch typov okien sa spoja výhody oboch okien avšak výsledná cena sa neúmerne zvýši. Ale na druhej strane získate strešné okná, ktoré vám budú vyhovovať v každom smere.