Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Stolíky do obývačky

Stolíky do obývačky

Stolíky do obývačky

Výber nábytku do obývačky nemusí byť vôbec ničím zložitým, no ak ste stratený, čo sa týka noviniek a zariaďovania celkovo, pár rád by vám mohlo pomôcť. Nevyhnutným kusom nábytku vo vašej obývacej izbe je nepochybne stolík alebo ako sa tiež zvykne nazývať- konferenčný stolík.

Ako všetky druhy nábytku, aj stolíkov do obývačky je také množstvo, že určite nájdete taký, ktorý vám padne do oka a pekne zapadne aj do vašej obývačky.

Stolíky do obývačkyTieto konferenčné stolíky sú špecifické svojou výškou. Bývajú nižšie položené, sú prízemnejšie ako klasické stoly, pravdepodobne kvôli ich funkcii. Primárne sú totiž stolíky v obývačke len akýmsi dekoratívnym predmetom, určite nie je jeho hlavnou funkciou slúžiť na stolovanie počas obedovania a podobne. Sú nižšie kvôli tomu, že majú pôsobiť esteticky. Dizajnéri tak vytvárajú stále nové a čoraz bláznivejšie tvary stolíkov. Nie sú výnimkou aj staršie a jednoduchšie modely ako napríklad drevené, obdĺžnikové alebo štvorcové stolíky, no ako bolo spomenuté, čoraz viac sú populárnejšie extravagantnejšie kúsky. Čím modernejšie, tým lepšie.

Okrem bytového doplnku majú konferenčné stolíky aj praktické využitie. Väčšinou majú totiž viacero úložných priestorov, takže vrchná časť slúži na dekorácie ako váza s kvetmi, svietniky prípadne misa s ovocím na nejakom obruse. Do spodnej časti sa zvyknú odkladať časopisy, noviny či knihy.

Konferenčné stolíky sa vyrábajú už pravdepodobne z každého materiálu. Od netradičnejšieho plastu, cez sklo, kov až po drevo. Obľúbenou kombináciou je sklo a kov, nielen pri stolíkoch ale všeobecne aj pri iných typoch nábytku. Drevo je klasická voľba, no stále moderná a hlavne dodáva obývačke istú eleganciu, zatiaľ čo také kovovo-sklenené konferenčné stolíky pôsobia chladnejšie, no viac moderne a majú väčší šmrnc.

Keďže sú stolíky v centre obývacej izby, aspoň vo väčšine prípadoch, je dôležité, aký si vyberiete. Je samozrejmosťou, že by mal byť v súlade s celou obývacou izbou a hlavne s pohovkou, pri ktorej sa bezprostredne nachádza. Preto zvoľte podobný štýl pohovky aj stolíka. Ak máte potiahnutú sedačku čiernou kožou, tak stolík z dreva nemusí byť najlepšou voľbou. Niektoré typy dreva totiž pôsobia teplým dojmom a naopak čierna koža chladne. Taktiež treba stolík zladiť aj s ostatným nábytkom, aby cela obývacia izba vyzerala navonok harmonicky a tak docielite perfektný vzhľad.

Predajne ponúkajú stolíky rôznych tvarov, cez klasické až po tie najneobyčajnejšie. Nájdete tak drevené okrúhle stolíky, stolíky s poličkami, so šuplíkmi alebo jednoducho s malými policami na knihy. Je ich nespočetné množstvo, z ktorého si vyberie každý ten pravý kus do svojej obývačky. Vyberiete si tak stolík na nohách alebo bez nich, celý z jedného materiálu alebo skombinovaný z viacerých.