Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Stolík pod akvárium

Stolík pod akvárium

Stolík pod akvárium

Jedným z vynikajúcich prvkov interiérového dizajnu je akvárium. Tento doplnok sa hodí takmer do každej miestnosti. Ani moc nezáleží na štýle nábytku. Akvárium vnesie do našich často neživých obydliach trochu prírody.

Akvárium je taktiež hobby pri ktorom sa rozvíjajú zmysli a vzdelanie zároveň, pretože akvaristika rozhodne nie je jednoduchá. Vyžaduje veľké znalosti z biológie rýb a ďalšie vedomosti z fyziky či chémie.

Stolík pod akváriumStolík pod akvárium sú po akváriu samotnom najdôležitejšou súčasťou tohto zariadenia. Takýto stolík musí byť v prvom rade pevný, aby zabezpečil stabilitu celého akvária. Neodporúča sa kúpa nestabilného stolíka, nechceme predsa vytopiť suseda ale aby naše úsilie vložené do akvária skončilo na zemi.

Najčastejšie používaný materiál na výrobu stolíkov pod akváriá sú kovy. Najlepšie dokážu zabezpečiť požadovanú stabilitu a pevnosť. Najviac sa používajú pri veľkých akváriách ktoré majú veľkú váhu. Pri menších typoch bez problémov stačí drevotrieska z ktorej sa vyrábajú bežné stolíky. Tento materiál tiež môže byť viac esteticky príjemnejší. Samozrejme vonkajšok musí byť kvalitne spracovaný.

V modernom dizajnérstve je bežné používanie akvárií spolu so stolíkmi ako dizajnérsky doplnok. Tento prvok do domácnosti je jednoducho nadčasový. Tak ako už starý Gréci a Egypťania využívali akvária ako dizajnérske doplnky tak aj my v dnešnej dobe ich využívame. Najčastejšie sa využívajú rybky ktoré sú z tropických oblastí. Ich pestré farby dokážu zmeniť takmer každú izbu na nepoznanie. Akvárium možno využívať aj ako tzv. zdravú televíziu.