Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Stoličky k počítaču

Stoličky k počítaču

Stoličky k počítaču

Asi len málo z nás zamýšľa nad tým koľko času strávime sedením, spaním a podobnými aktivitami. Pri povolaniach, ktorých hlavná činnosť spočíva v kancelárskych aktivitách naše telo dostáva poriadne zabrať. Je všeobecne známe, že väčšina chorôb chrbtice a hlavne krčnej chrbtice je spôsobená sedavým zamestnaním.

Preto je dôležité na akej stoličke trávime čas. Tento problém netrápi len pracovníkov v kancelárii, ale aj dnešnú mládež a všetkých, ktorí trávia aspoň štyri hodiny denne za počítačom.

Stoličky k počítačuVeľkú zásluhu na rozšírení civilizačnej choroby a to bolesti krčnej chrbtice majú počítače a internet. Pre správne držanie tela a chránenie si svojho zdravia sú kvalitné stoličky k počítaču základnou výbavou.

Tieto stoličky dokážu eliminovať nesprávny postoj pri sedení a tak donútiť človeka k správnemu držaniu tela. Klinicky testované sú hádam už všetky stoličky k počítaču na dnešnom trhu. Najhoršie je z množstva si vybrať, ale nie tú, ktorá je šetrná k zdraviu, ale tú, ktorá sa nám páči.

Keďže výrobcovia sa snažia spolupracovať s odborníkmi v oblasti správneho držania tela, nemusíme sa báť pri kupovaní nekvalitných a nesprávnych stoličiek.

Dôležitým prvkom, na ktorý treba pri kúpe dbať je výškovo nastaviteľné sedadlo. To je pre správne držanie veľmi podstatné. A je to ešte podstatnejšie keď sa na stoličke budú striedať ľudia s rôznou výškou svojej postavy. Lebo nie každému vyhovuje výška akú si nastavil ten, kto na nej sedel predtým.

Taktiež dôležité je zadné operadlo, ktoré drží tvar pre celú chrbticu a tak zbavuje telo tlaku a nie je tak namáhané.