Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Stoličky do kuchyne

Stoličky do kuchyne

Stoličky do kuchyne

V dnešnom uponáhľanom svete je normálne že v práci pri obede stojíte (či už kvôli nedostatku miesta alebo len tak). No viete si predstaviť stáť pri jedle doma? Dalo by sa to, ale doma zvyčajne nejde len o jedlo. Počas obeda sa ľudia rozprávajú a bez pohodlného usadenia by sa postupne od vás vytratila všetka rodinná atmosféra. Stoličky sú teda neodmysliteľnou súčasťou každej kuchyne.

Pri výbere stoličky treba dbať v prvom rade na jej pohodlnosť, teda aby nikde netlačila (ani sedacia časť, ani operadlo). Ďalej treba dbať na výšku stoličky, ktorú je potrebné vybrať podľa výšky stola, aby stôl nebol príliš vysoký, alebo nízky.

Stoličky do kuchyneOkrem tohto treba tiež vybrať správny materiál. Kuchyne sú zvyčajne malé a pri práci sa využíva každý možný odkladací priestor často sa stane, že aj na stoličku sa niečo položí. To niečo však nie je vždy čisté, preto je potrebné aby stolička mala na povrchu ľahko zmývateľný materiál.

V reálnom svete existuje veľké množstvo stoličiek rôznych tvarov a veľkostí. Je možnosť výberu materiálu konštrukcie stoličky (kovová alebo drevená). Taktiež povrch sedacej časti a operadla (čalúnený, semišový), no v každom prípade musí stolička spĺňať podmienku ľahkej čistiteľnosti. Podľa mňa je najlepší materiál koža, či už pravá, alebo umelá.