Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Sprchové závesy

Sprchové závesy

Sprchové závesy

Sprchové závesy v 1. rade oddeľujú sprchový kút od zvyšku kúpeľne a zabraňujú tomu, aby sa sem voda nechtiac nedostala, pretože voda v kúpeľni na nesprávnych miestach je často nebezpečná. Na holej dlážke môže spôsobiť pošmyknutie čo môže mať za následok zranenie. Z tohto plynie ďaľšie využitie závesu, predsa nikto nemá záujem upratovať kúpeľňu po tom, čo v nej niekto druhý spôsobil “záplavy”.

Vzhľadom na fakt, že väčšina kúpeľní nie je veľkých rozmerov takže možnosti jej dekorácie nie sú veľmi veľké, sprchový záves sa stáva dominantným prvkom medzi výrazovými zložkami kúpeľne.

Sprchové závesyFarbu a vybavenie kúpeľne možno do určitej miery meniť, aj pokiaľ sa nechystáme vynaložit veľké finančné prostriedky. Tu zohráva významnú rolu práve sprchový záves. Cenovo je to nenáročný doplnok, ktorý môžme často a jednoducho meniť. Kvalitný sprchový záves dodá kúpeľni nový ráz, estetickosť a štýl.

Častým materiálom na výrobu sprchových závesov je PVC. Veľa ekologistov ho odsudzuje z možných rizík na životné prostredie a tiež to nie je najvodnejší materál pre deti.  Avšak, nespornou výhodou PVC je jeho nízka cena, jednoduchá údržba a čistenie a možnosť úpravy strihaním.

Sprchové závesy z PVC sa vyrábajú v rozličných farbách a vzoroch. Alternatívou k PVC zívesom sú závesy tvorené z materiálov na báze tkanín, ktoré sú dnes čím ďalej, tým viac rozšírené.