Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Sprchové kúty bez vaničky

Sprchové kúty bez vaničky

Sprchové kúty bez vaničky

Pri rekonštrukcii kúpeľne mnohí z nás uvažujú vymeniť starú vaňu za niečo modernejšie. Keďže moderné náhrady za vane sú drahé a pre väčšinu nedostupné sú najlepším riešením sprchové kúty bez vaničky. Bez vaničky preto, lebo sa dá jednoducho a ekonomickejšie nahradiť inak.

Náhrada vaničky spočíva v tom, že miesto kde má sprchový kút stáť sa vydlaždí kúpeľňovou dlažbou. Také miesto bude slúžiť namiesto vaničky a nie sme nútení kupovať predražené sprchové kúty s vaňami. Dôležité je ešte vydlaždené miesto, ľudovo povedané vyspádovať a vytvoriť žliabok na odtok vody.

Sprchové kúty bez vaničkyTouto jednoduchou rekonštrukciou ušetríme množstvo financií, ktoré môžeme investovať do kvalitnejšieho a modernejšieho sprchového kútu bez vaničky.

Samotné sprchové kúty bez vaničky existujú v mnohých vyhotoveniach, cenových reláciách a sú vyrobené z materiálov aké sú pre kúpeľňu najvhodnejšie. Jedným z materiálov je tvrdené sklo, samozrejme s matnou povrchovou úpravou.

Tento materiál je náchylnejší na údržbu, pretože je potrebné ho častejšie čistiť a to z toho dôvodu, že po vyschnutí vody ostávajú vyzrážané minerály, ktoré tvrdá voda obsahuje.

Čiastočne tento problém dokážu vyriešiť plasty. Plasty a umelo vyrobené materiály sa dajú tvarovať a taktiež sa môžu špeciálnou metódou odliať vo vopred vyrobených formách. Takýmto odliatím sa dosiahne lepšie stekanie vody a voda sa tak nezdržiava ako na sklenených typoch. Následne je ľahšie ich udržiavať čisté a nie je potrebné ich drhnúť ako sklenené.