Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Spoločenské šaty Trenčín

Spoločenské šaty Trenčín

Spoločenské šaty Trenčín

Trenčín je mestom módy, už od roku 1963 sa v ňom konajú medzinárodné veľtrhy módy a odievania. Každý rok sa v tomto meste uskutoční viac ako 20 výstav a veľtrhov.

Chystáte sa na svadbu, ples, stužkovú či inú spoločenskú udalosť a nemáte čo na seba? Nuž, každá žena by mala mať vo svojom šatníku aspoň jedny spoločenské šaty. Podľa nedávneho prieskumu, ukazovateľom životnej úrovne, môže byť aj počet Vašich spoločenských šiat, ktoré vlastníte. Poukazujú v podstate na to, či sa zúčastňujete prestížnych spoločenských akcií.

Spoločenské šaty TrenčínSpoločenské šaty vyberajte v závislosti od príležitosti. Napríklad, ak sa chystáte na koktail párty, určite ako už zo samotného názvu vyplýva, siahnete po koktailových šatočkách. Banket je slávnostné spoločenské pohostenie pri stole. K tejto príležitosti je vhodné obliecť si buď krátke večerné šaty, najlepšie čiernej farby, alebo dlhý elegantný kostýmček. Pokiaľ sa chystáte na recepciu v dopoludňajších hodinách, pokojne môžete siahnuť po kokteilových šatách svetlých farieb. V prípade, že sa recepcia koná v podvečer, môžete si vybrať čo sa Vám páči, v tomto smere máte voľnú ruku. Pre pokročilú hodinu sú určené slávnostné, elegantné spoločenské šaty.

Samozrejme, spoločenské šaty by mali nositeľke dobre sadnúť a zvýrazniť tak jej prednosti a pokiaľ možno potlačiť jej nedostatky. Preto je vhodné vedieť, aký typ postavy ste. Rozoznávame nasledovné typy postáv:

  • Ceruzka – pre tento typ je charakteristická rovnaká šírka pliec, pásu a bokov. Malé prsia a štíhle končatiny. Pravdepodobne môžete jesť čo chcete, a aj tak nepriberiete. Pre zvýraznenie Vašej ženskosti zvoľte spoločenské šaty s mašľou okolo pása alebo s nápaditým opaskom.
  • Hruška – horná polovica tela pôsobí podstatne útlejšie ako dolná. Úzke plecia, menšie prsia, štíhly pás, široké boky, výrazný zadok a silné stehná. Ste to vy? V tom prípade, postačí opticky rozšíriť ramená. Vrchná časť šiat by mala byť svetlejšia a dolná tmavšia.
  • Jablko – mocnejšie ramená a chrbát, ale pekné štíhle nohy. Vyberajte si šaty s výstrihom do véčka. Ich dĺžka by mala siahať pod kolená alebo až po zem. Postavu môžete zoštíhliť topánkami s vysokým podpätkom.
  • Arašidový orech – plecia a boky sú rovnako široké, čo dáva vyniknúť úzkemu pásu. Dámy s touto ideálnou ženskou postavou si môžu obliecť hocičo.

Trenčín je bohatý na ponuku spoločenských šiat. Nájdete množstvo kvalitných predajní a požičovní. Medzi vyhľadávané salóny patrí svadobný salón One Day, ktorý má širokú ponuku nielen svadobných ale i spoločenských šiat. Modely sú španielskej značky LA SPOSA, spĺňajú tie najnáročnejšie kritéria. Okrem šiat si môžete požičať aj topánky či šperky a ďalšie doplnky. Salón MyLady propaguje spoločenské šaty z dielne Zaira a Eddyho K. Svadobný salón Afrodita má taktiež širokú paletu spoločenských šiat a doplnkov. V týchto predajniach si môžete šaty zapožičať alebo aj kúpiť. Cena šiat sa pohybuje od desiatok po stovky eur.