Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Spoločenská obuv

Spoločenská obuv

Spoločenská obuv

„Popoluška je dôkazom toho, že pár topánok ti môže zmeniť život.“ V živote chudobnej Popolušky zohrala spoločenská obuv naozaj veľkú úlohu. Vo vašich životoch sú to zrejme iné predmety, či osoby, ktoré vás ovplyvňujú.

Pravdou je, že sa nestáva často, aby dáma stratila na plese jednu črievičku. A aj keby sa táto kuriózna situácia stala, dnešná žena (nech by sa akokoľvek ponáhľala) by sa po stratený kus najnovšej módy, za ktorý zaplatila nemalé peniaze, s najväčšou pravdepodobnosťou vrátila.

Spoločenská obuvPomocou spoločenskej obuvi vás váš princ možno tak ľahko nenájde, no ako princezná sa môžete cítiť aj dnes. Ak si na seba dáte hoci len obyčajné čierne šaty (typické „malé čierne“) a k nim výrazné topánky, budete mať postarané o zástup zvedavcov, ktorých zaujmete.

Samozrejme, že bežná spoločenská obuv slúži naozaj len na doplnenie šiat a zvyčajne sa žena sústredí pri výbere na pohodlnosť a farbu, ktorá je najpodobnejšia tej na šatách. No čoraz častejšie si ženy dávajú na výbere spoločenskej obuvi naozaj záležať. Spoločenská obuv je vyjadrením elegancie, vkusu, štýlu a v neposlednom rade aj finančného a spoločenského postavenia. Všetkým sú známe špeciálne vyhradené šatníky, alebo skôr „obuvníky“ slávnych celebrít, kde sú obrovské police preplnené modelmi topánok tých najslávnejších návrhárov. Bežná žena však toto všetko nepotrebuje a teší sa aj z jedného oslňujúceho kúsku, ktorý si môže dovoliť. Vďaka čomu ale môže byť spoločenská obuv tak oslňujúca?

Jednou z príčin očarenia ostatných spoločensky naladených ľudí je, že vaša spoločenská obuv žiari viac, ako váš úsmev. Malými diamantmi, či Swarovského kryštálikmi vykladané topánky, ktoré aj ten najmenší záblesk svetla odrazia stonásobne, už kúpite v každom exklúzivnejšom obchode. Treba si však na ne zarobiť trochu viac…

Lacnejším spôsobom ako prekvapiť priateľov, je náhla zmena vašej výšky. Prvý krát si vysokými opätkami pomohla k zvýšeniu postavy a sebavedomia už francúzska kráľovná Catherine de Medici v roku 1533. Stačilo jej 5cm a cítila sa inak. Dnes majú najvyššie topánky sveta takmer 30cm platformu a vyše 40cm opätok. Takýto extrém by vám ale mohol priniesť okrem vtáčej perspektívy aj nepríjemný úraz…

V bežných obchodoch nájdete za primerané ceny bez problémov topánky na opätku najrôznejších veľkostí. Vyberajte však nielen očami, ale nechajte priestor aj vašim chodidlám a lýtkam vyjadriť svoj názor. Vo výstavnej skrini môžu byť spoločenské topánky krásne, no určite by ste v nich radi prešli aj nejakú tú vzdialenosť, minimálne od taxíka k dverám.

Šokovať môžete aj inak – návrhári majú zatiaľ fantáziu neobmedzenú. Obrovská mašľa na päte, rozkvitnuté ruže na prstoch, zrkadlová platforma, v ponuke sú aj priesvitné lodičky.

Stačí si len vybrať. Možno viac, možno len jedny. Nikdy však neviete – možno práve tieto jedny topánky zmenia váš život.