Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Spálne z masívu

Spálne z masívu

Spálne z masívu

Veľa moderných bytov a domov, ale nie len tieto obydlia majú zariadenie, čiže nábytok vyrobený z masívu. Takýto nábytok pôsobí kvalitne a prepychovo. Tento nábytok netreba špeciálne povrchovo upravovať, pretože masívne drevo má svoju špecifickú farbu a odtiene, ktoré žiadna farba ani fólia nenahradí.

Pekným dojmom pôsobia spálne z masívu. Pri pohľade na posteľ, skrine a rôzne iné zariadenia vyrobené z toho istého materiálu, pôsobí nábytok ako jeden kus a ničím nás neruší.

Spálne z masívuDruhov dreva na výrobu je mnoho, avšak každý z nich má svoju nezameniteľnú farbu a neobyčajné čaro. Pri voľbe nábytku vyrobeného z čerešne docielime jemne červenkastú farbu, ktorá dokonale ladí z rôznymi  syntetickými na stenách spálne.

Ak by sme mali požiadavky na určitý kontrast je dobré siahnuť po ebenovom dreve. Je to síce jeden z najdrahších spôsobov, ale konečný výsledok je nezameniteľný. V kombinácii s bielymi stenami vytvorí spálňový nábytok vyrobený z ebenu dokonalý zážitok.

Spálne z masívu pôsobia mohutným dojmom a keď si ľahneme do takejto postele máme pocit akoby sme sa premiestnili v čase. Na výrobu je to veľmi náročné. Málokto vie, že pri výrobe nábytku z masívu sa spotrebuje veľké množstvo dreva. Je to z toho dôvodu, že stromy, z ktorých sa toto dreva získava nie sú vysoké takže je potrebné kusy dreva spájať, aby sa dosiahla konečná a požadovaná dĺžka.

V konečnom dôsledku sa investícia do spálne z masívu oplatí, keďže je to veľmi trvácne a takmer bezúdržbové drevo na rozdiel od drevotriesky, ktorá sa časom opotrebuje.