Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Solárna sprcha

Solárna sprcha

Solárna sprcha

V letných horúčavách nie je nič lepšie ako sa schladiť v bazéne. Avšak pred vstupom do bazéna je vhodné sa opláchnuť vlažnou vodou. Na tento účel slúži solárna sprcha.

Oproti klasickej sprche ma viacero výhod, ale ja spomeniem len jednu. Hlavnou výhodou je, že v zásobníku, ktorý je jej súčasťou ohrieva vodu pomocou slnečného žiarenia. Ako je dobre známe tak slnečné lúče sú v lete najsilnejšie, tak prečo nevyužiť ich silu?

Solárna sprchaOpláchnuť, či osprchovať sa pred vstupom do bazéna je lepšie vlažnou ako studenou vodou.

Solárna sprcha nemusí slúžiť len tomuto účelu. Dobrým spôsobom ako využiť záhradnú sprchu je ohrev na vyčistenie alebo vytepovanie interiéru automobilu.

Konštrukcia solárnej sprchy pôsobí moderným dojmom a hodí sa do každej záhrady. Nespôsobuje rušivé vplyvy pri sedení v záhrade alebo oddychu. Ani návšteva si ju nevšimne.

Montáž a osadenie zvládne aj laik a netreba k tomu žiadneho odborníka. Dá sa osadiť takmer všade. Napríklad veľmi jednoducho sa upevní ku ktorémukoľvek stromu a tak sa jej viditeľnosť zníži. Možnosťou ako ich upevniť je aj pripevnenie do pevného základu pomocou, pri niektorých druhoch dodávaných, skrutiek.

Zdrojom vody pri solárnej sprche môže byť priame napojenie na vodovodné potrubie, ktorým sa zabezpečí plynulý a trvalý prísun vody. Jednoduchším spôsobom je napojenie na záhradnú hadicu pomocou rýchlospojok. Využitím druhého riešenia znížite aj náklady na kúpu tohto konkrétneho typu sprchy avšak na kvalite vás o nič nepripraví.