Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Slávnostné účesy

Slávnostné účesy

Slávnostné účesy

Príprava na prežitie akejkoľvek, či už osobnej alebo blízkymi avízovanej slávnosti je hlavne u dám veľmi úzko späté zo slávnostným zjavom. K takejto udalosti patria v prvom rade šaty a ich doplnky a nie menej dôležitá súčasť zjavu a tou je slávnostný účet.

Najväčší dôraz naň kladú dámy hlavne ak sú na pripravovanej slávnosti stredobodom pozornosti. Jedná sa o rôzne príležitosti od skúšky dospelosti cez promócie až po svadbu. Je počas života každej ženy niekoľko preto dávajú tomu veľký význam, hlavne aby sa neopakoval alebo nezhodoval resp. duplikoval s účesom dámy prítomnej na spoločnej oslave.

Slávnostné účesyK takýmto úpravám slúžia kadernícke salóny špecializujúce sa na tento druh účesov. Nie je pravda, že slávnostný účes vám vytvoria v každom kaderníctve. O opaku sa nejedna dáma presvedčí ak nie hneď pri prvom pohľade do zrkadla, tak po stretnutí s najbližšími ešte pred slávnosťou alebo a to je ten najhorší prípad,  prezeraní fotografií alebo videozáznamu po akcii. Je preto nanajvýš vhodné veľmi dobre si premyslieť, ktorého vlasového dizajnérskeho mága navštíviť a zveriť svoje vlasy do jeho rúk.

Veľa dám a žien robí už pri prvom rozhovore s takýmto človekom základnú chybu a to je poukázanie na účes z katalógu, ktorý chce vlastniť. Nie ale každý vlas spĺňa kvalitou podmienky na jeho vytvorenie. Vtedy skúsené oko a ruky ihneď dokážu svoju profesionalitu radou či je to možné. V opačnom prípade nasleduje diskusia a spoločný výber slávnostného účesu na základe patričných ústupkov zákazníčky, ale na profesionálnom odhade , výbere a prevedenia účesu profesionálom.