Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Skrinky pod umývadlo

Skrinky pod umývadlo

Skrinky pod umývadlo

Vždy keď sa ráno prebudíme naše prvé kroky najčastejšie smerujú do kúpeľne. Tam si vykonáme rannú osobnú hygienu a tak sme pripravení začať nový deň. Ako by to však bolo keby sme sa nemali kde umyť, osprchovať, či vyčistiť zuby?

K tomu nám slúži kúpeľňový nábytok, ktorý plní podstatnú funkciu ako zariadenie kúpeľne. Najdôležitejšie je umývadlo a nie menej dôležité skrinky pod umývadlo.

Skrinky pod umývadloTieto skrinky sú veľmi praktická a vkusná vec. Spolu s umývadlo tvoria akokeby jeden kus nábytku a to v konečnom dôsledku vyzerá úchvatne. Využitie skriniek má veľa spôsobov. Najčastejšie slúžia ako odkladací priestor. Je to dobré miesto na uloženie ručníkov, ktoré máme vždy po ruke. Jedným z mnohých spôsobov ako využiť skrinky pod umývadlo je skladovať v ich priestoroch čistiace prostriedky, ktorými udržujeme naše kúpeľne v top stave.

Veľmi častým materiálom na výrobu skriniek sú drevotriesky. Majú jednu podstatnú nevýhodu a to takú, že sú citlivé na vlhkosť, ktorá spôsobí ich postupné rozpadnutie. Nemenej známou nevýhodou je aj ich hmotnosť, ktorá sa od napríklad obyčajného dreva alebo plechu veľmi líši.

Podstatným prvkom pre skrinky pod umývadlo je povrchová úprava. Kvalitná a pekná povrchová úprava tvorí väčšiu časť úspechu pri predaji a následnom osadení do kúpeľne.

Na výber je množstvo úprav povrchu. Bežným je lesklý povrch, ktorý sa do kúpeľne najviac  hodí. Jeho lesk spočíva vo viacnásobnom, v niektorých prípadoch až päť násobnom, nanesení špeciálneho smaltu alebo farby.

Drahším variantom povrchu je povrch matný. Ten sa využíva najmä pri plechových, či kovových skrinkách. Tento typ povrchovej úpravy je náročnejší na výrobu, ale takéto skrinky pod umývadlo sú moderné a vkusné.