Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Skrinky na topánky

Skrinky na topánky

Skrinky na topánky

Aj vy ste už zažili situáciu, v ktorej sa po ťažkom pracovnom dostanete do bytu a nemohli sa dostať z predsiene, pretože ste zakopávali o rozhádzané topánky? Aby sa vám už takáto situácia nezopakovala, tento článok je určený práve pre vás.

Každá predsieň by mala byť zriadená esteticky, jednoducho a účelne. Základom každej takejto predsiene by mala byť skrinka na topánky. Každý z nás má určite niekoľko druhov obuvi, väčšinou na rôzne príležitosti, slávnosti, pracovnú alebo len bežnú obuv, v ktorej chodievame denne do práce a nosíme ju takmer celý deň. Preto by sme pri výbere skrinky na topánky mali dbať na to, aby mali naše topánky dosť priestoru, aby sa nedeformovali alebo aby sa po niekoľko hodinovom dennom nosení cez noc dostatočne prevetrali.

Skrinky na topánky

Skrinky na topánkyPočet topánok v skrinke na topánky by mal byť primeraný počtu osôb v našej domácnosti, taktiež by sme v tejto skrinke mali mať len obuv, ktorú používame, topánky, určené len na ojedinelé príležitosti alebo po skončení sezóny treba vyčistiť a uložiť na suché vetrané miesto, napríklad do krabice.

Skrinky na topánky by nemali byť vyššie ako 2 metre, aby si mohol každý člen rodiny dosiahnuť na svoju obuv. Môžme si vybrať skrinky otvorené alebo uzavreté. Každý typ má svoje pre ale aj proti. Otvorená skrinka umožní topánkam vetranie, ale na druhej strane sa na topánky práši.

Podľa môjho názoru je vhodnejšia uzavretá skrinka, ktorú má v byte aj väčšina mojich známych. Topánky tam potom netreba stále nezmyslene ukladať. Jednoducho prídete, doslova ich tam len kopnete a idete preč. Skrinka na topánky je zavretá a preto nikto nevidí jej obsah. Ak by bola otvorená, musíte si vždy dať pozor či sú vaše topánky správne uložené, keby náhodou prišla návšteva.

Dobré skrinky na topánky patria k štandardnému nábytku vo väčšine moderných bytov. Rozhodne preto odporúčam, aby ste je jednu zaobstarali aj vy. Je to jednoduchý a elegantný spôsob ako nie len schovať vaše topánky ale aj ako sa o ne starať. Topánky v skrinke vydržia o mnoho dlhšie ako keď sú len tak pohodné niekde na chodbe. V skrine z nich pomaly steká voda a dobre sa prevetrajú, čo je dobré aj pre vaše nohy.