Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Skrinky do kúpeľne

Skrinky do kúpeľne

Skrinky do kúpeľne

Kúpanie môže byť vášnou i hlbokou emóciou. Zvlášť ak vašej kúpeľni dodáte ten magický vzhľad. Aj výberom vhodnej skrinky vytvoríte príťažlivé prostredie, kde budete chcieť tráviť viac a viac svojho času. Skrinka do kúpeľne dotvorií ten dokonalý vyvážený celok.

Každý kúpeľňový nábytok spĺňa určitý účel. Stále hľadáme priestor ako a kde uschovať naše kúpeľnove maličkosti od uterákov, cez čistiace prostriedky až po hrebene či kozmetiku. Kúpeľná skrinka je tým pravým riešením vášho problému. Materiál, veľkosť či farba ponúknu vašej kúpeľni veľkolepý výraz a oslňujúci štýl. Pri výbere sa nechajte oslniť rôznymi typmi kúpeľnových skriniek.

Skrinka nad umývadlo

Skrinky do kúpeľneNa trhu sa môžeme stretnúť s mnohonásobnými druhmi kúpeľňových skriniek. Luxusnú modernu vytvoria zrkadlové skrinky, ktoré sú kombináciou úložného priestoru so zrkadlom (dvierka skrinky slúžia ako zrkadlo). Zvyčajne ich upevňujeme nad umývadlo, aby vyseli paralelne s výškou tváre. Tým nahrádzajú klasické zrkadlo a zároveň slúžia ako úkryt pre rôzne drobnosti od zubných kefiek, až po zubné pasty, líčidlá, holiace strojčeky a iné drobnosti.

Skrinka pod umývadlo

Na vyčarovanie presnej tváre samozrejmej krásy už nebudete potrebovať čarovnú paličku. Vyčarujete ho jednoducho aj praktickou skrinkou uloženou pod umývadlom. V tejto skrinke sa spája vytúžený dizajn s praktickým využitím, čo ocenia najmä tí , ktorých kúpeľňa dosahuje menšie rozmery. A tak ak bola vaša kúpeľňa obdarovaná menšími rozmermi, užšie a vysoké skrinky dopomôžu ušetriť viac priestoru. Do kúpeľne možno zvoliť aj samostatne stojace skrinky rôznych tvarov a rozmerov. Máte na výber z niekoľko menších skriniek s poličkami alebo zásuvkami, ktoré budú spĺňať všetky vaše očakávania.

Skrinku potom môžete buď prirodzene postaviť na zem či zavesiť na stenu. Zároveň skrinka na kolečkách, ktorú môžete presúvať z miesta na miesto či zavesená skrinka pomôže k ľahšej údržbe podlahy a tak sa dostanete aj do miest, kde by ste sa obyčajne tak ľahko nedostali.

Materiál

Pri vhodnom výbere materiálu musíte mať na pamäti, že vyberáte skrinku práve do prostredia s nadmernou vlhkosťou a teplotou. Takáto atmosféra kúpeľne neprospieva len tak každému materiálu. Veľmi často výužívaným materiálom módnych dizajnérov je plast, avšak tento materiál nie je práve najvhodnejším spôsobom, ako dosiahnuť obraz nevtieravo moderného výsledku kúpeľne. Lepším merítkom pri hodnotení množstva elegancie a luxusu sú skrinky vyrobené z dreva. Svojím priateľským vzhľadom a tvarovou jednoduchosťou dodajú všetko, čo si možno predstaviť pod pojmom modernej kúpeľne. Masívne drevo či drevotrieska v odtieňoch všetkých možných farieb dodajú ľahkosť modernej kúpeľne. No pri výbere nezabúdajte, aby farba skriniek ladila s farbou stien a obkladu. Malý detail, ale celkom podstatný, domaľuje dokonalé prostredie vašej kúpeľne.

Cena

Skrinky do kúpeľne nájdete v mnohých kúpeľňových štúdiách, obchodoch s nábytkom alebo na internetových stránkach. Ceny sa pohybujú rôzne a to od 10 eur dokonca až nad 500 eur. Závisí to nielen od rozmerov a materiálu, ale aj od výrobcu, dizajnu a ďalších kritérií.