Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Skrine do detskej izby

Skrine do detskej izby

Skrine do detskej izby

Do každej detskej izby skrine neodmysliteľne patria. Skrine na šaty plnia funkciu úložného priestoru, ktorý je dostatočný. Niektoré detské zostavy zahrňujú okrem detského stolíka, vitríny a regálu i šatníkovú skriňu menších rozmerov.

Pokiaľ sa detská izba skladá z jednotlivých dielov, šatníková skriňa by mala farebne a typovo ladiť s ostatným detským nábytkom.

Ako vybrať detskú šatníkovú skriňu?

Skrine do detskej izby vyberajte podľa ostatného vybavenia, ktoré sa už v detskej izbe nachádza. Bolo by od veci, keby šatníková skriňa bola z iného materiálu a farebne nekorešpondovala s detskou posteľou a komodou.

Skrine do detskej izbyDetské skrine vyberajte aj podľa vnútorného rozloženia Je dôležité, aby časť skrine bola policová. Sem budete umiestňovať poskladané oblečenie a do druhej časti s tyčou ostatné šaty na vešiakoch. Na tyč je vhodné vešať predovšetkým sezónne bundy, spoločenské oblečenie, košele, šaty atď.. Nie všetky kusy oblečenia je vhodné skladať.

Dieťa by malo byť schopné šatňu samo otvoriť a dotiahnuť na všetko oblečenie, ktoré denne používa. Teda spodné prádlo, ponožky, pyžamo, domáce oblečenie atď.

Skrine do detskej izby postavte tak, aby nezavadzali pri vstupe do izby alebo inak neobmedzovali hranie sa v priestoru.

Ak chcete ušetriť každý centimeter priestoru v detskej izbe, odporúčame skrine s posuvnými dverami.

Šatníková skriňa by sa mala ešte zaistiť kvôli bezpečnosti. Môže sa stať, že sa dieťa zavesí na dvere skrine a skriňa by sa na dieťa mohla prevrátiť. Skriňu preto bezpečne pripevnite o stenu.

Detské skrine a komody

Okrem skríň v detskej izbe zaberá priestor aj komoda. Komoda je nábytok univerzálneho použitia. Komody sú vhodné nie len do detských a študentských izieb, ale nájdete ich aj v obývačke alebo spálni.

Šuplíkové komody majú v detskej izbe svoje opodstatnenie. Komody svojou výškou deťom úplne vyhovujú. S šuplíkmi od komody je možné ľahko manipulovať a dieťa sa tak dostane k veciam, ktoré do šuplíkov schovalo. Komoda umožní dieťaťu mať v jednotlivých šuplíkoch všetko rozdelené, učebnice, kresliace potreby, oblečenie, hračky či iné predmety, ktoré našli svoje miesto práve v jednotlivých zásuvkách.