Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Sklenené stoly

Sklenené stoly

Sklenené stoly

Sklenené stoly vyzerajú vynikajúco, je to vynikajúci doplnok pre vaše bývanie, preto sú medzi ľuďmi tak obľúbené.

V minulosti si ľudia kupovali hlavne drevené stoly. Bolo to z rôznych dôvodov. Buď z tradície, alebo pretože ponuka stolov bola slabšia ako v dnešnej dobe. Okrem drevených stolov sa predávali aj kovové, či plastové. Oba tieto typy stolov sa však nie veľmi hodia do obývačky či inch miestností v byte, ktoré si zakladajú na modernom a výrazovom štýle.

Sklenené stolyPlastové stoly sú dobré akurát tak na grilovačku na záhradu, prípadne na terasy či balkóny, pretože v týchto priestoroch sa stoly naozaj nešetria, sú vystavené vplyvom počasia a podobne. Kovové stoly zase nájdu svoje uplatnenie napríklad v dielňach.

Sklo pôsobí vizuálne veľmi dobre. Tým že je priehľadné, nenarušuje vstávajúcu farebnú rovnováhu miestnosti. Takto možno sklenené stoly umiestňovať prakticky kdekoľvek v byte, či dome. Fantázii sa tiež medze nekladú.

Pozornosť treba venovať iba tvaru stola. Poznáme veľa druhov, okrúhle, oválne, štvorcové, obdĺžnikové, ba dokonca i kosoštvorcové sklenené stoly. Každý typ sa hodí k inej sedacej súprave či posteli. Sklo symbolizuje čistotu a krehkosť.Sklo z hľadiska dizajnu dokáže veľmi dobre opticky zväčsiť priestor. Preto by sa mali sklenené stoly umiestňovať iba do miestností, ktoré sa dokážu stotožniť s týmito kvalitami. Príkladom vám môže byť štýlová a moderná obývačka. Sklenené stolíky sú tiež použiteľné v spálňach ako nočné stolíky a tiež v kuchyni, ako jedálenské stolíky.

Kto chce aspoň trochu oživiť svoj byt, alebo dom by mal skúsiť aspoň trochu experimentovať so sklom. Krehkosť skla, v jeho fyzickom význame,znamená, že so sklenenými stolmi treba narábať veľmi opatrne. Hoci sklo v takýchto stoloch je upravované za účelom dosiahnuť tvrdosť a odolnosť, vždy je možné takýto stôl rozbiť.