Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Sieťky na okná

Sieťky na okná

Sieťky na okná

V letných dňoch a hlavne v dusných a teplých letných nociach sa nenájde okno, ktoré by bolo zatvorené. Pravidelná cirkulácia vzduch v našich príbytkoch je dôležitá tak v lete ako aj v iných ročných obdobiach. Ak teplota vzduchu vystúpi alebo sa blíži k dvadsiatim piatim stupňom je potrebné prehriaty vzduch z izieb dostať von. Najlepším a najlacnejším riešením je vetranie pomocou otvorených alebo pootvorených okien.

V noci a hlavne večer je pootvorené okno magnetom pre rôzne druhy hmyzu. Najotravnejšie sú komáre, ktoré hádam netreba predstavovať a azda každý z nás sa už stal ich obeťou. Počas odpočinku a spánku je veľmi nepríjemné započuť zvuk komára a na tento účel respektíve, aby sme zabránili tejto situácii slúžia sieťky na okná.

Sieťky na oknáDnes veľmi žiadané a často kupované plastové okná sa dodávajú so sieťkami, ale aj bez nich. Montáž už nie je tak náročná ako kedysi a nie sú potrebné žiadne skrutky ani klince. Sieťky na okná sa vyhotovujú v rôznych veľkostiach tvaroch a na výrobu je použitý  rôzny materiál.

Modernou a vkusnou voľbou je sieťka zhotovená z hliníka, ktorá sa jednoducho vkladá do plastového alebo euro okna. Rozšírenými sú aj navíjacie a posuvné sieťky na okná, ktoré vytvárajú dojem modernosti. Samozrejme, že tieto druhy sú drahšie ako klasické pevné, ale ich obsluha a manipulácia s nimi je na vysokej úrovni. Výhodou týchto drahších typov sieťok spočíva v tom, že je možne ich zatiahnuť na okno keď je to potrebné a nemusia byť na okne stále. Praktické využitie to má v zimnom období keď sieťky na okná neplnia žiaden účel.